Zdrojowe ze Śląskim zepnie numer 24

29 Marzec 2013
Tego chcieli pasażerowie. Z osiedla Zdrojowego na os. Śląskie pojedzie autobus o numerze 24. Od 1 kwietnia czekają nas jeszcze inne zmiany w rozkładzie jazdy MZK.

- Zarówno utworzenie nowej linii, jak też zmiany i korekty na innych liniach wynikają z postulatów samych pasażerów – tłumaczy Barbara Langner, dyrektor MZK. - Pierwsza zmiana rozkładu jazdy nastąpiła 1 stycznia, a potem zbieraliśmy od mieszkańców opinie i uwagi. Następnie z wielką uwagą je analizowaliśmy. Jednocześnie obserwowaliśmy natężenie ilości pasażerów na poszczególnych liniach. To wszystko pozwoliło nam wprowadzić obecne zmiany, które wejdą od 1 kwietnia. Są one najbardziej optymalne z punktu widzenia potrzeb pasażerów oraz naszych możliwości, jako MZK.


Sprawdź, co zmieni się w rozkładzie jazdy MZK.

* Nowa linia nr 24

Na wnioski pasażerów z os. Zastalowskiego, z dwóch autobusów obsługujących linię nr 4 jeden zostanie skierowany do zapewnienia bezpośredniego połączenia os. Zdrojowego z os. Śląskim i oznaczony numerem 24.
- Trasa linii nr 4 będzie taka, jak do tej pory, czyli: os. Zdrojowe – os. Zastalowskie – Batorego – Kupiecka – Boh. Westerplatte – Dworzec PKP – Staszica - Chrobrego – pl. Piłsudskiego – Wrocławska.
- Trasa linii nr 24: os. Zdrojowe – os. Zastalowskie – Batorego – Kupiecka – Boh. Westerplatte – Dworzec PKP – Staszica - Chrobrego – Pl. Piłsudskiego – Podgórna – Szosa Kisielińska – os. Pomorskie – os. Śląskie.
- Autobusy linii nr 4 i 24 w dni robocze, na wspólnym odcinku tras - od os. Zdrojowego do pl. Piłsudskiego będą kursowały na przemian co 40 minut. Natomiast z os. Śląskiego i ul. Wrocławskiej będą odjeżdżały co 80 minut.

* Likwidacja linii nr 3 i przejęcie jej kursów przez linię nr 20 i 32

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców ul. Objazdowej, zostaje zlikwidowana linia nr 3. Kursy tej linii, realizowane do Przylepu, przejmą autobusy linii nr 20, natomiast kursy do ul. Naftowej przejmą autobusy linii nr 32. Dzięki tej zmianie wszystkie autobusy z dworca PKP do Przylepu pojadą tą samą trasą, zwiększy się też ilość kursów z przystanków na Zjednoczenia.

* Skrócenie trasy linii nr 19

W związku z niewielkim obciążeniem autobusów na odcinku od dworca PKP do ul. Wyspiańskiego trasa tej linii zostaje skrócona do dworca PKP. W miejsce zlikwidowanych kursów, dla zapewnienia bezpośredniego połączenia ul. Batorego z ul. Wyspiańskiego, zostaną wydłużone do ul. Wyspiańskiego kursy linii nr 23, obecnie kończące trasę przy dworcu PKP (z wyjątkiem kursów z Łężycy w dni robocze o godz. 6.13 i 22.09 oraz w soboty i dni świąteczne o godz. 22.09).

* Korekty rozkładów jazdy wybranych linii miejskich:

Dla zapewnienia przesiadek oraz równych odstępów między kursami zostają wprowadzone minutowe korekty wybranych kursów linii nr 0, 1, 6, 8, 11, 32, 44 i 80.

* Kursy do działek na Jędrzychowie:

Tradycyjnie, od 1 kwietnia, wybrane kursy autobusów linii nr 1 i 9 zostają skierowane do działek na Jędrzychowie.

Informacje o kursowaniu autobusów można uzyskać pod nr tel. 68 45 20 450, wew. 43, w godz. 7.00-14.30 lub na stronie internetowej www.mzk.zgora.pl

 

(mi, dsp)