Witaj szkoło, tęskniliśmy!

3 Wrzesień 2021
W uczniach i nauczycielach jest mnóstwo energii, by odpędzić koronawirusa i móc zasiadać w ławkach przez cały nowy rok szkolny. Jego miejska inauguracja odbyła się 1 września w Zespole Edukacyjnym nr 8 w Zawadzie.

- Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów i życzymy im wszystkiego najlepszego - mówiła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie. - To kolejny rok z wyzwaniami. Przez półtora roku nauczyliśmy się takich słów jak nauka hybrydowa czy maseczka, ale wciąż mamy w sobie niepokój. Ale ten czas pozwolił nam umocnić więzi między nami.

Podczas uroczystości, złote medale od prezydenta Janusza Kubickiego - za zasługi dla zielonogórskiej oświaty i osiągnięcia mające znaczenie dla  miasta - otrzymali odchodzący na zasłużoną emeryturę: Urszula Wikierska, dyrektorka żłobka nr 4 „Wisienka” i Bogusław Baszczak, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego.

Miasto nagrodziło też szkoły, których uczniowie osiągnęli w minionym roku szkolnym najlepsze wyniki z egzaminów. Czeki na 10 tys. złotych odebrali dyrektorzy: Szkoły Podstawowej nr 18 im. Arkadego Fiedlera za najwyższy wynik egzaminu po szkole podstawowej, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Elektronik” za najlepszy wynik egzaminu maturalnego w roku 2021 na poziomie szkół technicznych i I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego za najwyższy wynik egzaminu maturalnego w roku 2021

- Jesteśmy z was dumni, konsekwentnie dążycie do celu i utrzymujecie wysokie wyniki w nauce - chwaliła W. Haręźlak podkreślając, że to nie jest pierwsze wyróżnienie od miasta dla najbardziej skutecznych zielonogórskich placówek edukacyjnych.

Uroczystość umilili uczniowie ze szkoły w Zawadzie, występami wokalnymi i teatralnymi. Na inauguracji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Lubuskiej Rodziny Katyńskiej, która od 7 października 2019 r. jest patronem Zespołu Edukacyjnego nr 8.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki