Witaj szkoło, tęskniliśmy!

3 Wrzesień 2021
W uczniach i nauczycielach jest mnóstwo energii, by odpędzić koronawirusa i móc zasiadać w ławkach przez cały nowy rok szkolny. Jego miejska inauguracja odbyła się 1 września w Zespole Edukacyjnym nr 8 w Zawadzie.

- Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów i życzymy im wszystkiego najlepszego - mówiła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie. - To kolejny rok z wyzwaniami. Przez półtora roku nauczyliśmy się takich słów jak nauka hybrydowa czy maseczka, ale wciąż mamy w sobie niepokój. Ale ten czas pozwolił nam umocnić więzi między nami.

Podczas uroczystości, złote medale od prezydenta Janusza Kubickiego - za zasługi dla zielonogórskiej oświaty i osiągnięcia mające znaczenie dla  miasta - otrzymali odchodzący na zasłużoną emeryturę: Urszula Wikierska, dyrektorka żłobka nr 4 „Wisienka” i Bogusław Baszczak, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego.

Miasto nagrodziło też szkoły, których uczniowie osiągnęli w minionym roku szkolnym najlepsze wyniki z egzaminów. Czeki na 10 tys. złotych odebrali dyrektorzy: Szkoły Podstawowej nr 18 im. Arkadego Fiedlera za najwyższy wynik egzaminu po szkole podstawowej, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Elektronik” za najlepszy wynik egzaminu maturalnego w roku 2021 na poziomie szkół technicznych i I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego za najwyższy wynik egzaminu maturalnego w roku 2021

- Jesteśmy z was dumni, konsekwentnie dążycie do celu i utrzymujecie wysokie wyniki w nauce - chwaliła W. Haręźlak podkreślając, że to nie jest pierwsze wyróżnienie od miasta dla najbardziej skutecznych zielonogórskich placówek edukacyjnych.

Uroczystość umilili uczniowie ze szkoły w Zawadzie, występami wokalnymi i teatralnymi. Na inauguracji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Lubuskiej Rodziny Katyńskiej, która od 7 października 2019 r. jest patronem Zespołu Edukacyjnego nr 8.

(rk)