Czas na rondo koło Zatonia

13 Grudzień 2014
Firma Infrako z Kościana zbuduje rondo na trasie z Jędrzychowa do Zatonia. - Umowę na wykonanie tej inwestycji prawdopodobnie podpiszemy w poniedziałek – zapowiada Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami.

Firma Infrako, z Kościana, zbuduje je za 1,2 mln zł.
Chodzi o skrzyżowanie dróg wojewódzkich: Jędrzychów-Zatonie i Drzonków-Ochla. To jeden z newralgicznych punktów drogowych w gminie. Bardzo kolizyjnych. – To niebezpieczne miejsce, gdzie często dochodzi do stłuczek i wypadków – tłumaczy P. Urbański. – Samochody pędzą tutaj szybko i dlatego jest niebezpiecznie. Budowa ronda powinna problem ten rozwiązać. Będzie bezpieczniej.

Budowa ronda, o średnicy 35 metrów, to wynik kolejnych oszczędności. Tym razem chodzi o budowę kanalizacji i przebudowę ul. Jędrzychowskiej finansowanych z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wcześniej wyremontowano fragment szosy z Jędrzychowa, teraz przyszedł czas na rondo.

Artykuły powiązane: 

To koniec remontu Trasy Północnej

W poniedziałek powinna się zakończyć największa miejska inwestycja drogowa – remont Trasy Północnej. Czy drogowcy zdążą z terminem? – Moim zdaniem, kierowcy, którzy we wtorek pojadą Trasą Północną, powinni swobodnie, bez przeszkód tędy przejechać – odpowiada Paweł Urbański.