Zamów na Święta. Pomóż restauracjom.

27 Listopad 2020
Zielonogórskie restauracje, bary i cukiernie ledwie zipią. Dramat. Z powodu koronawirusa mogą sprzedawać jedynie posiłki na wynos. Pomóżmy im przetrwać trudne czasy, zamawiając potrawy na święta. „Łącznik” oferuje darmowe ogłoszenia w wydaniu na 11 grudnia.

Uszka, barszcz, pierogi, ryby, bigos, kutia, groch z kapustą, ciasta… to trafi na nasze wigilijne stoły. Może nie wszystko musimy zrobić sami w domu? Może warto część dań zamówić w restauracjach, barach i kawiarniach? W ten sposób mniej się napracujemy i pomożemy przetrwać zielonogórskim restauratorom.

- Jest źle. Lokale są zamknięte, każdy próbuje sprzedawać na wynos. Byle zdobyć klientów i przetrwać. Stracić jak najmniej. Są ograniczenia wprowadzane przez rząd, ale nie ma pomocy – opowiada radny Rafał Kasza, pracownik restauracji. – Na dodatek wiele osób pracuje w domach i łatwiej jest im samodzielnie przygotować posiłek. Wcześniej często wypadali gdzieś coś zjeść.

Teraz ulubione dania można zamawiać tylko na wynos. – Chodzi o przetrwanie. Jest ciężko. Najwięcej zamówień dociera do nas w weekendy. W tygodniu mamy sprawdzonych, stałych klientów, nasze dania chętnie kupują też dla pracowników firmy – mówi Beata Rogowska, właścicielka „Zbójnickiej Groty” przy ul. Chopina. Łącznie zatrudnionych jest tutaj sześć osób, które zajmują się przyjmowaniem zamówień, przygotowaniem posiłków i dostarczeniem ich do klienta. Na kuchni organizowane są dyżury, by zminimalizować kontakty między pracownikami, ale jest to też pewna forma oszczędności. Ta niewielka restauracja, urządzona w stylu góralskim, istnieje od 18 lat i specjalizuje się w tradycyjnej polskiej kuchni.

– Po pierwszej fali pandemii klienci już się przyzwyczaili do dań na wynos i pomagają nam w ten sposób. Wiemy, że w Zielonej Górze mieszkańcy, sąsiedzi, wspólnie ustalają, z jakich knajp zamówić danie w wybranym dniu. Wszystko po to, by ich ulubione miejsca przetrwały. Bardzo jesteśmy im wdzięczni, że nas wspierają swoimi zamówieniami – dodaje B. Rogowska.

- Chcemy pomóc naszym restauratorom, oferując darmową promocję ich świątecznej oferty – deklaruje prezydent Janusz Kubicki. – Oczywiście namawiam zielonogórzan: kupujcie w naszych restauracjach i kawiarniach, byśmy po pandemii mieli gdzie pójść. Ta branża potrzebuje pomocy i klientów.

11 grudnia ukaże się specjalne wydanie „Łącznika Zielonogórskiego”, w którym za darmo będą się mogli ogłosić zielonogórscy restauratorzy, prezentując swoją świąteczno ofertę. To ułatwi Czytelnikom wybranie interesujących dań na Boże Narodzenie.

– To potrzebna akcja. Chętnie z niej skorzystamy. Potrafimy to robić. U nas klienci na święta najchętniej zamawiają pierogi z kapustą, barszcz na zakwasie, czy też karpia w galarecie. To dania, które cieszą się największą popularnością. Taka akcja pozwoli też restauracjom dotrzeć do nowych klientów. Bardzo pozytywnie oceniam ten pomysł – podkreśla B. Rogowska.

(md)

 

DLA RESTAURATORÓW – DARMOWA REKLAMA

11 grudnia ukaże się specjalne wydanie „Łącznika”, w którym umieścimy za darmo reklamy zielonogórskich lokali gastronomicznych i ich świąteczną ofertę.

* Ogłoszenie drobne (tylko tekst) może zawierać do 1.000 znaków.

* Ogłoszenia graficzne. Przyjmowane są jedynie gotowe ogłoszenia, w rozszerzeniu JPG, tif, PDF, rozdzielczość 400 dpi, w dwóch wymiarach:

- poziome: 126 mm (szerokość) na 80,1 mm (wysokość)

- pionowe: 80,1 mm (szerokość) na 126 mm (wysokość).

Ogłoszenia prosimy przysyłać do poniedziałku, 7 grudnia (włącznie), na adres: ogloszeniaar@um.zielona-gora.pl

Redakcja zastrzega sobie prawo do odrzucenia ogłoszeń, które nie spełniają wymogów akcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki