Zagrali zaledwie w jeden weekend

19 Marzec 2021
Lockdown wyhamował piłkarską wiosnę w regionie. Tuż przed wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń udało się rozegrać planową, inauguracyjną kolejkę rundy wiosennej w „okręgówce” i A-klasie.

W zielonogórskiej Jako klasie okręgowej, na domowym boisku - z zielonogórskich drużyn - wystąpiła tylko Drzonkowianka PKM Zachód Racula. Dla podopiecznych Krzysztofa Nykiela był to pierwszy raz na naturalnej nawierzchni w tym roku. Konfrontacja z Piastem Czerwieńsk wypadła okazale dla rywali. Goście wygrali 4:0 po golach Przemysława Bitnera, Marcina Gałki, Łukasza Hanca i Dawida Kaczora. Ten ostatni trafił do siatki niemal równo z końcowym gwizdkiem. - Piłkarsko wiele elementów poprawiliśmy i to było widać na boisku. Niestety, cały czas ciągnie się za nami to, że nie jesteśmy boiskowymi cwaniakami - ubolewał po meczu K. Nykiel, trener gospodarzy.

Piłkarze Piasta faktycznie umiejętnie pożytkowali swoje większe doświadczenie na przestrzeni całego spotkania. - Umiejętności też mamy dużo większe - dorzucił Tadeusz Makowski, trener Piasta Czerwieńsk. - Szkoda, że teraz czeka nas przerwa i to nas smuci - dodał opiekun 6. drużyny zielonogórskiej „okręgówki”.

Komplet punktów zainkasowała Zorza Ochla, która wygrała na wyjeździe 2:1 z Unią Żary Kunice. Bez punktów z wyjazdu wrócił trzeci z zielonogórskich zespołów. TKKF Chynowianka-Francepol uległa w Przyborowie Pogoni 0:2.

Piłkarze już w trakcie rozgrywania spotkań wiedzieli, że to będą ich pierwsze i zarazem ostatnie mecze w najbliższej przyszłości. Lubuskie od poniedziałku, 15 marca, jest objęte dodatkowymi obostrzeniami. Od 20 marca obostrzenia obejmą już cały kraj. Wśród nich jest czerwone światło dla sportu amatorskiego, a za taki uchodzą piłkarskie rozgrywki od IV ligi w dół. IV liga zdążyła rozegrać dwie kolejki, reszta zagrała po razie. - Trenujemy dwa miesiące w ciężkich warunkach, w deszczu, śniegu, mrozie. Gramy fajny mecz, wygrywamy i trzeba to wszystko przerwać. Szkoda tych chłopaków, którzy poświęcają swój czas i nagle trzeba to wszystko zawiesić, odpocząć. Myślę, że 3-4 tygodnie nie będziemy grali. Dla mnie to jest bolesne - skomentował obostrzenia T. Makowski.

- Wiosna jako pora roku przyjdzie, ale mówiąc zupełnie serio - mamy lockdown. Mam nadzieję, że ta przerwa nie potrwa długo - liczy K. Nykiel. - Na pewno będziemy pracowali indywidualnie. Nie odpuścimy - zaznacza trener Drzonkowianki.

Na razie lockdown obowiązuje do 9 marca. - Informujemy, że rozgrywki seniorskie zostaną wznowione zgodnie z terminarzem niezwłocznie po zniesieniu obostrzeń - zamieścił komunikat na swojej stronie Lubuski Związek Piłki Nożnej. Podobny scenariusz zamrożenia amatorskiego futbolu ma miejsce w całym kraju. Obostrzenia nie dotyczą III ligi i rozgrywek młodzieżowych. I tak kontynuowana będzie np. Centralna Liga Juniorów do lat 17, w której występuje Lechia Zielona Góra. W minionej kolejce zremisowała 0:0 z Zagłębiem Lubin.

(mk)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki