Zagrają u nas taaakie rakiety!

9 luty 2013
- Grałem z Janowiczem, a teraz obejrzę go na żywo! – cieszy się Piotr Stefaniak na wieść o tym, że w zielonogórskim CRS rozegrana zostanie kolejna runda Pucharu Davisa. – Kto by pomyślał, światowy tenis w Zielonej Górze! Kiedyś było to pobożne życzenie, a dziś się spełnia...

Przed halą tenisową w Drzonkowie spotykamy grupkę dzieci z Legnicy. - Korzystamy z tutejszego ośrodka sportu nie po raz pierwszy. Przyjeżdżamy tu m.in. grać w tenisa – mówi nauczycielka Żaneta Kirej. Legniczanka przyznaje, że z mediów dowiedziała się o kolejnej rundzie Pucharu Davisa, który odbędzie się w hali Centrum Rekreacyjno – Sportowego w Zielonej Górze. – Gram w tenisa ziemnego bardziej rekreacyjnie, ale pokusa jest nie do odparcia! Przyjadę zobaczyć światowy tenis do Zielonej Góry – dodaje pani Żaneta.

Na ostatnim korcie do gry przygotowuje się Piotr Stefaniak z UKS 2 Zielona Góra. Przygodę z tenisem ziemnym rozpoczął, kiedy miał niespełna osiem lat. Jego największym osiągnięciem był brązowy medal Mistrzostw Polski w deblu do lat 21. – Od 13 lat z przerwami gram w tenisa i miałem to szczęście, że zmierzyłem się na korcie z Jerzym Janowiczem. Już wtedy było widać jego wysoki poziom. Teraz to już zupełnie inny zawodnik, ale ważne, że popularność tej pięknej dyscypliny rośnie. To wielka sprawa, że w Zielonej Górze zagrają tacy zawodnicy - myślę także o graczach z RPA! Na pewno wybiorę się z całą rodziną na Puchar Davisa do CRS i to bez względu na cenę biletów – dodaje pan Piotr.

Już oficjalne potwierdzono, że kwietniowy mecz Polska - RPA w Pucharze Davisa odbędzie się w zielonogórskim Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Od 5 do 7 kwietnia reprezentacja Polski w tenisie ziemnym, prawdopodobnie w składzie z Jerzym Janowiczem, Łukaszem Kubotem, Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim, pojawi się w Winnym Grodzie.

– To historyczny moment, bo walczymy o awans do grupy światowej. Dlatego myślę, że to niesamowita gratka dla kibiców tego sportu i w ogóle fanatyków sportu. Będzie szansa zobaczyć kolejną fajną imprezę i fajną dyscyplinę w naszej hali. Poza tym umówiliśmy się z prezydentem Januszem Kubickim, że w ciągu roku będziemy starać się organizować co najmniej dwie imprezy z udziałem reprezentacji Polski – podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Jagiełowicz.

-Co przemawia za Zieloną Górą? – pytamy.
- Ogromnym atutem i siłą Zielonej Góry są tutejsi kibice. Bardzo liczę na państwa obecność i kulturalny doping. Nie ukrywam, że liczę na wysokie oceny już po imprezie, w tym wypadku od związku tenisa ziemnego. Każda udana impreza powoduje, że możliwe staje się wprowadzanie kolejnych dyscyplin do naszej hali – tłumaczy dyrektor Jagiełowicz.
- A jaka będzie cena biletów?
- W ciągu tygodnia, maksymalnie dwóch, policzymy koszty i ustalimy cenę biletów – mówi R. Jagiełowicz.

Krzysztof Grabowski

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki