Zachwycajcie nas dalej!

24 Czerwiec 2022
W minioną środę, w sali ślubnej ratusza, stypendia miasta Zielona Góra otrzymali młodzi artyści i twórcy.

- To wielki zaszczyt być tu z wami w sercu miasta, w najpiękniejszej kryształowej sali. Tak samo kryształowe są wasze talenty - podkreśliła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie. - Zachwycajcie nas dalej, powodujcie abyśmy byli szczęśliwi, radośni w tych trudnych czasach. To absolutnie bezcenne, móc czytać o waszych sukcesach, móc was słuchać czy czytać, a przede wszystkim móc wam pomagać i wspierać was.

W. Haręźlak zwróciła uwagę, że dla części wyróżnionych nie jest to pierwsze stypendium. - Wszyscy dojrzewamy, jesteśmy coraz starsi, ale wy jesteście coraz piękniejsi, swoim talentem, urodą, młodością. Pamiętajcie, że waszym rodzicom, ale też wszystkim w naszym mieście, przysparzacie niesamowitej dumy. Życzę wam, żebyście sięgali gwiazd, żebyście sami byli też dumni, że pochodzicie z Zielonej Góry - mówiła dyrektor.

W dziedzinie muzyki stypendium otrzymali: Kamil Janas, Mikołaj Woźniak, Mateusz Makuch, Aleksandra Mandryk, Adam Skalski, Jakub Przybiecień, Hanna Rogoży, Katarzyna Hejnowicz, Paulina Helena Tomczuk, Anna Kibała, Monika Hanus oraz Iga Drąg.

W dziedzinie literatury doceniona została Daria Walusiak, w sztukach plastycznych Liwia Litecka, za taniec Sebastian Wojtani oraz Kamila Szałęga, za uzdolnienia teatralne Leon Siatecki.

Co ciekawe, Leon pisze też wiersze. - Najbardziej lubię pisać o emocjach, o rzeczach, które we mnie siedzą - tłumaczył nam uczeń SP nr 1. - W przyszłości chciałbym pojechać do anglojęzycznej szkoły aktorskiej i tam się kształcić.

Swoją pasję zamierza też rozwijać Daria z SP nr 2. - Na co dzień piszę opowiadania, część jest satyryczna. Chciałabym zebrać te wszystkie teksty w całość i wydać własną antologię – wyjaśniała uzdolniona zielonogórzanka.

(md)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki