Za zdjęcia winiarskie wędrówka po piwnicach

20 Maj 2022
Za miesiąc obchody jubileuszu miasta zejdą do podziemi, a dokładnie - do unikatowych piwnic winiarskich, którymi usiana jest Zielona Góra. Już teraz można wygrać dziesięć pakietów degustacyjnych ułatwiających wędrówkę. Trzeba jednak przysłać na konkurs zdjęcie o tematyce winiarskiej.

Byliście na winnicy i zrobiliście piękne zdjęcia? Super! Przyślijcie je na konkurs. Może z aparatem w ręce odwiedziliście niektóre piwnice? Takie zdjęcia również można przysłać na konkurs. Podobnie jak fotografie winiarskich detali czy obyczajów. Promujmy i rozsławiajmy naszą tradycję i dziedzictwo kulturowe! Są dwa warunki - zdjęcia powinny pochodzić z Zielonej Góry lub naszego regionu a ich autorzy muszą być pełnoletni.

Nagrody są nietypowe. To pakiety degustacyjne. Zdobędą je twórcy 10 najciekawszych zdjęć.

- Podczas Dni Otwartych Piwnic Winiarskich, 16-19 czerwca, będziemy świętować 800 lat Zielonej Góry. To jeden z elementów oficjalnych obchodów. Podczas czterodniowego święta pokażemy to, co w Zielonej Górze najlepsze. Otworzymy dla mieszkańców i turystów ponad 20 historycznych piwnic, w których zaprezentuje się ponad 30 lubuskich winnic. Na co dzień większość tych piwnic jest niedostępna - zapowiada Bartłomiej Gruszka z Fundacji Tłocznia, która organizuje święto.

Już teraz na stronie abilet.pl można kupić specjalny pakiet, za który otrzymamy m.in. okolicznościową zawieszkę, grawerowany kieliszek z logo jubileuszu miasta, plan miasta z zaznaczonymi piwnicami i ich opisem oraz karnet umożliwiający promocyjną degustację wina (w pakiecie podstawowym 16 porcji).

- Wstęp do wszystkich piwnic jest darmowy. Również za darmo będzie można porozmawiać z winiarzami, pójść na spacer winiarski, jednak za samo wino trzeba zapłacić - śmieje się B. Gruszka.

(ah, tc)

 

GDZIE WYSYŁAĆ ZDJĘCIA?

Fotografie należy wysyłać od dziś (piątek, 20 maja) do 6 czerwca 2022 roku na adres: konkurs@um.zielona-gora.pl. W treści należy podać imię, nazwisko i numer telefonu. Należy zaznaczyć, że jest się osobą pełnoletnią. Laureatów poznamy 10 czerwca.

 

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki