Za tydzień rusza liga

18 Wrzesień 2023
W piątek, 22 września rozpocznie zmagania w Orlen Basket Lidze Enea Zastal BC. Zielonogórzanie zaczną od meczu z Legią w Warszawie.

W minioną sobotę zielonogórzanie też zagrali z Legią, ale sparingowo we Wschowie - z okazji 15-lecia miejscowego klubu WSTK. Mecz zakończył się remisem 81:81. W tym spotkaniu nie zagrał Marcel Ponitka, który dołączył do stołecznego zespołu w mijającym tygodniu.

Zastal też się jeszcze rozgląda za wzmocnieniem składu. Dzień po sparingu z Legią zielonogórzanie zmierzyli się w hali przy ul. Amelii z czeskim BK Pardubice. W ekipie rywali wystąpił Bryce Alford, który w ubiegłym sezonie grał w Zielonej Górze. Amerykanin pokazał atuty, a rywale wygrali 101:87.

W sobotę, 16 września ostatni sprawdzian przed ligą. W hali CRS zielonogórzanie zmierzą się z niemieckim Syntainics MBC Weissenfels. Sparing rozpocznie się o 17.00. Pierwotnie miał być połączony z prezentacją, ale klub z niej zrezygnował.

- Mamy młodych zawodników i proces zgrywania się jeszcze trwa. Oni się wzajemnie szukają i potrzeba czasu, żeby wszystko „zatrybiło” - uważa David Dedek, trener Enei Zastalu BC. Wtóruje mu Marcin Woroniecki, 23-letni rozgrywający, który przybył do nas z Anwilu Włocławek. - Będziemy walczyć o każdą piłkę. Będziemy chcieli dominować nad rywalem fizycznością i szybkością. Jesteśmy młodym i głodnym zespołem - zapowiada gracz Zastalu.

(mk)