Z trofeum, ale bez Lundberga

19 luty 2021
Puchar pojechał do Zielonej Góry, a statuetka MVP turnieju z właścicielem do Moskwy. Triumf Enei Zastalu BC w turnieju o Puchar Polski piękną klamrą spiął pierwszą część sezonu. Tę drugą zielonogórzanie będą tworzyć już bez Iffe Lundberga, który zasilił szeregi CSKA.

Duńczyk pożegnał się jednak w najlepszy z możliwych sposobów. Podczas turnieju w Lublinie był niekwestionowanym numerem jeden. W trzech meczach, przeciwko Asseco Arce Gdynia, Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp. i w finale PGE Spójni Stargard rzucił łącznie 70 punktów!

Koszykarze rodem ze Skandynawii w przyszłości będą mogli liczyć w Zielonej Górze na entuzjastyczne powitanie i duże oczekiwania kibiców. Przed rokiem rozpływaliśmy się nad Szwedem Ludde Hakansonem. W jego buty miał wejść przed tym sezonem Gabriel Lundberg. Nikt jednak nie przypuszczał, że Duńczyk będzie tak grał, że wyskoczy z tych butów w trakcie rozgrywek do CSKA Moskwa, a wcześniej będzie wraz z kolegami świętował triumf nad mistrzem Euroligi, czarując zarówno w lidze polskiej, jak i VTB.

Wspomnienia z jego gry będziemy mieli wyborne. I tylko żal, że kibice w hali CRS mogli go oglądać zaledwie cztery razy, na początku sezonu, jeszcze przed zamknięciem hal. - Ten puchar to jest zakończenie pewnego etapu. O tym należy już jednak zapomnieć. Przyszłość może być lepsza, ale może być też gorsza. Naprawdę nie wiem - mówił tuż po turnieju w Lublinie trener Žan Tabak. W finałowym spotkaniu przeciwko Spójni w rotacji było właściwie siedmiu graczy.

Przełom stycznia i lutego to czas pożegnań. Na wschód przeniósł się Lundberg, a wcześniej do Permu Marcel Ponitka. Idealnie dopasowany garnitur poszedł do krawca. Czasu na poprawki nie ma wiele. Okno transferowe w Energa Basket Lidze zamyka się 26 lutego. Na play-offy, które ruszają z końcem marca, każdy będzie już na galowo.

Po przerwie na reprezentacyjne granie zielonogórzanie wrócą do gry 25 lutego, gdy podejmą ostatnią w tabeli Polpharmę Starogard Gdański. Ostatki w rundzie zasadniczej to w sumie pięć spotkań. Tyle samo do rozegrania jest jeszcze w lidze VTB.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki