Wyrwali bezcenne dwa punkty

18 Czerwiec 2021
Dwa punkty na wagę 6 mln zł? To może być zwycięski remis Marwis.pl Falubazu Zielona Góra w Grudziądzu. Zwycięski, bo na wagę pozostania w PGE Ekstralidze.

Zielonogórzanie zremisowali z Zooleszcz DPV Logistic GKM-em 45:45 i tym samym zgarnęli dwa punkty - za remis i za zwycięstwo w dwumeczu. To milowy krok do tego, by pozostać w gronie najlepszych. Mecze, których stawką może być ligowy byt zawsze mają swoją dramaturgię i gigantyczne emocje. Te przed ostatnim biegiem sięgnęły zenitu, gdy na tablicy wyników widniał remis. Na barki Mateja Žagara i Patryka Dudka spadło przywiezienie korzystnego wyniku. Z trzech meczowych „oczek” udało się wywieźć z Grudziądza dwa, bo Nicki Pedersen zdołał przyjechać do mety przed zielonogórską parą. Ostatni był Kenneth Bjerre. - Oczywiście wygrana dałaby nam trzy duże punkty i jeszcze lepszą sytuację w tabeli, ale nie narzekajmy. Był to bardzo wyrównany i trudny mecz. Patrząc na całokształt tego pojedynku, z pewnością możemy być z tego wyniku zadowoleni - mówił po zawodach dla klubowego serwisu P. Dudek.

W tabeli Falubaz wskoczył na szóste miejsce, wyprzedzając o punkt torunian i o dwa grudziądzan. Ci ostatni obecnie są w najgorszej sytuacji. - Nie oglądamy się na inne zespoły, tylko skupiamy na naszych meczach. Nie będziemy kalkulować i liczyć, co mogą zrobić inni. My w kolejnych spotkaniach jedziemy po wygraną, tak samo jak miało to miejsce w Grudziądzu. Wszystko jest w naszych rękach. W dalszym ciągu to my zdecydujemy o naszym końcowym losie - uważa trener Piotr Żyto.

Zielonogórzanie mają jeszcze m.in. dwa domowe mecze. Najbliższy, w kolejną niedzielę, 27 czerwca z Eltroksem Włókniarzem Częstochowa i 1 sierpnia z Fogo Unią Leszno. - Myślę, że spadkowicza poznamy dopiero po ostatniej kolejce - twierdzi Jacek Frątczak, ekspert Eleven Sports. Walka o pozostanie w żużlowej elicie jeszcze nigdy nie była warta tak wiele. Telewizyjny kontrakt gwarantuje każdej drużynie w przyszłym sezonie około 6 mln zł.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki