Wyróżnienia dla młodych aktorów

15 Kwiecień 2014
Nagrody w XXI Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Teatralnej „O Złote Pióro Koszałka Opałka” rozdane! W poniedziałek, mali aktorzy z dumą odbierali laury na scenie Lubuskiego Teatru.

W zeszłym tygodniu (9-10 kwietnia) w sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbywały się  prezentacje konkursowe spektakli teatralnych  w ramach XXI Przeglądu Dziecięcej Twórczości Teatralnej O Złote Pióro Koszałka Opałka. W przeglądzie wzięły udział 23 grupy teatralne z zielonogórskich szkół i ośrodków kultury. Wielki Finał  podczas którego został zaprezentowany spektakl Alicja w wykonaniu teatru PiiiP z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury i zostały wręczone nagrody odbył się 14 kwietnia w  Lubuskim Teatrze.

Rada Artystyczna w składzie: Małgorzata Wower , Wojciech Brawer, Krzysztof Grębski po obejrzeniu 23 spektakli postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia:

Złote Pióro Koszałka Opałka
(nagroda finansowa i nominacja do udziału w przeglądzie wojewódzkim Pro -Arte Gali Teatralnej - Scena Młodzieżowa w Międzyrzeczu) otrzymał Teatr Chlebojady (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, instruktor Alicja Niewiadomska).

Złote Pióro Koszałka Opałka
(nagroda finansowa i nominacja do udziału w przeglądzie wojewódzkim Pro Arte – Gali Teatralnej w Świebodzinie) otrzymał Teatr  Amortyzator (Szkoła Podstawowa nr 11, instruktor Dorota Rachmil-Wilczyńska).

Srebrne Pióro Koszałka Opałka
(nagroda finansowa i nominacja do udziału w przeglądzie wojewódzkim Pro Arte – Gali Teatralnej w Świebodzinie) otrzymał Teatr Szkrab (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, instruktor Alicja Niewiadomska).

Srebrne Pióro Koszałka Opałka
(nagroda finansowa i nominacja do udziału w przeglądzie wojewódzkim Pro Arte - Gali Teatralnej w Świebodzinie) Teatr Trzpioty (Zespół Edukacyjny nr 3, instruktor Arleta Konieczna).

Brązowe Pióro Koszałka Opałka
(nagroda finansowa) otrzymał Teatr  Pachmilanka (Zielonogórski Ośrodek Kultury, instruktorki- Kamila Winkler, Paulina Solska).

Wyróżnienie
(nagroda finansowa i nominacja do udziału w przeglądzie wojewódzkim Pro Arte – Gala Młodzieżowa- Scena Młodzieżowa w Międzyrzeczu) otrzymał Teatr Pstryk! (Zielonogórski Ośrodek Kultury, instruktor Kamila Winkler).

Wyróżnienia - nagrody finansowe otrzymały:
Teatr Słodziaki (Szkoła Podstawowa nr 14, instruktor Beata Mauduk), Teatr Talenciaki (Szkoła Podstawowa nr 14, instruktor Justyna Rudek), Nanibyteatr (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, instruktor Marta Pohrebny), Teatr Bólwers (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, instruktor Marta Pohrebny)

Jury przyznało nagrody za kreacje aktorskie:
Annie Nikoliszyn (Teatr Słodziaki, Szkoła Podstawowa nr 14), Barbarze Lewandowskiej (Teatr Nanibyteatr, Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”), Michałowi Urbańskiemu (Teatr Trzpioty, Zespół Edukacyjny nr 3), Weronice Szumalo (Teatr Talenciaki, Szkoła Podstawowa nr 14), Hubertowi Kucharskiemu (Teatr Post Scriptum, Gimnazjum 6).

(zok)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki