Wybory Samorządowe 2024. Przed nami druga tura!

11 Kwiecień 2024
To będzie pojedynek dziesięciolecia - o stanowisko prezydenta Zielonej Góry walczą Janusz Kubicki i Marcin Pabierowski. Jeżeli w niedzielę, 21 kwietnia wygra Kubicki, będzie miał pod górkę ze zdominowaną przez KO radą miasta. Jeżeli wygra Pabierowski, nie będzie instytucji, którą nie rządzi Koalicja Obywatelska. Ma już wojewodę, marszałka, brakuje jej prezydenta.

Janusz Kubicki

- Wynik pierwszej tury mnie nie satysfakcjonuje. Rozumiem swoje błędy. Potrzebujemy więcej dialogu z mieszkańcami - stwierdził prezydent podczas spotkania na deptaku.

Po rozmowach z zielonogórzanami zapowiedział trzy nowe pomysły, które zrealizuje po wygraniu wyborów. Wprowadzi Fundusz Remontu Dróg, na jezdnie osiedlowe i gruntowe przeznaczy 200 mln zł. Drugi konkret do realizacji to „Aktywna Zielona”. Wyremontowane zostaną boiska osiedlowe i przy szkołach. A w każdą pierwszą środę miesiąca w ratuszu prezydent i dyrektorzy miejskich departamentów odpowiedzą na wszystkie pytania zielonogórzan. - Będziemy słuchać mieszkańców - podkreślił J. Kubicki.

Marcin Pabierowski

- To jest coś wspaniałego. Wspólnie z mieszkańcami zbudowaliśmy program dla Zielonej Góry. Prezydent powinien być blisko mieszkańców, nie może się ich bać. Musi stać na ulicy i rozmawiać, być gotowy do debaty i polemiki - mówił na deptaku M. Pabierowski. - Zielona Góra potrzebuje świeżego oddechu i powietrza. Optymizmu, uśmiechu i rozkwitu. I my to zapewnimy! Ogromnie też cenię sobie to, że w końcu głos kobiet będzie bardziej słyszalny w radzie miasta. Wykonaliśmy pierwszy krok w długim marszu o wolną, demokratyczną Zieloną Górę. Drugi krok to druga tura. Dlatego serdecznie apeluję o udział w wyborach i aktywność szanownych mieszkańców.

(md, rk)