Wybierz logo na jubileusz naszego miasta

17 Wrzesień 2021
Ponad 100 prac wpłynęło na konkurs logo, które połączy w sobie dwie rocznice - 800-lecie powstania Zielonej Góry i 700-lecie uzyskania praw miejskich. Jury wybrało dziesięć propozycji. Ostatecznie to zielonogórzanie wybiorą logo. Już można głosować!

Dokładnie licząc - w terminie do magistratu wpłynęło 113 prac, przygotowanych przez kilkudziesięciu autorów z całej Polski. Mogli oni przedstawić po kilka propozycji. Zgłosili się graficy nie tylko z Zielonej Góry ale np. z Lubska, Krakowa, Płocka, Łodzi i Warszawy. Konkurencja była bardzo duża, a zadanie o tyle skomplikowane, że mamy podwójne rocznicowe obchody: jubileusz 800-lecia powstania Zielonej Góry przypada na 2022 r., a 700-lecia uzyskania praw miejskich na 2023 r. Magistrat chce połączyć te dwa wydarzenia we wspólne obchody, które będą trwały przez cały rok. Od Winobrania 2022 r do Winobrania 2023 r.

Logo ma być jednym z symboli tych obchodów. Będzie ono używane na materiałach promocyjnych i informacyjnych.

Każdy uczestnik konkursu mógł zgłosić trzy propozycje. - Logo powinno kojarzyć się z Zieloną Górą, jej historią i tradycją. Co ważne, musi zawierać w sobie liczbę 700 i 800 oraz łączyć w sobie obie rocznice - podkreślał prof. Czesław Osękowski, przewodniczący komisji konkursowej.

Na prace urząd miasta czekał do 5 września. Spośród nadesłanych projektów komisja konkursowa wybrała dziesięć najlepszych. To spośród nich zielonogórzanie wybiorą zwycięzcę.

Dziesięć projektów, na które można głosować, prezentujemy obok. Większość z nich wykorzystuje symboliczne winogrona lub liście winorośli. Pojawia się również domek Gremplera przy Palmiarni, panorama miasta czy wieża ratuszowa. Przeważa kolor zielony (to w końcu jedna z barw miasta) oraz fiolet dojrzałych winnych gron.

(ap, tc)

GŁOSOWANIE

Początek głosowania w piątek, 17 września, na platformie internetowej: zielonagora.konsultacjejst.pl. Na wybrane pomysły będzie można głosować do 3 października. Wyniki konkursu poznamy najpóźniej 8 października. Na autora logo, które zbierze największą liczbę głosów, czeka nagroda finansowa w wysokości 8.000 zł brutto.

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki