Wulgaryzmy zniknęły!

24 Czerwiec 2022
Szczotki, gąbki i płyny czyszczące poszły w ruch. Pogromcy Bazgrołów ruszyli do walki z maziajami przy ul. Godlewskiego. Wulgaryzmy i brzydkie grafiki zniknęły!

W miniony czwartek Pogromcy Bazgrołów, wspólnie z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego, czyścili mury i elewacje przy ul. Zbyszka Godlewskiego. - Ta akcja ma ogromne znaczenie w edukacji młodych ludzi. Wierzę, że gdy w ich obecności ktoś z rówieśników sięgnie po puszkę z farbą, żeby bazgrać po murach, młodzi, którzy są tu z nami, zwrócą mu uwagę - podkreślał Paweł Wysocki, jeden z inicjatorów.

Pogromcy wzięli się też za czyszczenie szklanych ekranów zamontowanych przy pobliskiej szkole oraz w sąsiedztwie przedszkola „Jacek i Agatka”. - Musieliśmy coś zrobić z tymi bazgrołami. Wulgaryzmy i brzydkie grafiki dawały po oczach. Robimy to, żeby upiększyć naszą okolicę - tłumaczyli uczniowie.

Każdy dostał czarną koszulkę z logo Pogromców Bazgrołów. Organizatorzy przygotowali też ochronne gumowe rękawiczki oraz gąbki, pędzle i detergenty. - Używamy płynu bezpiecznego dla ludzi. To specyfik przygotowany na bazie soi - wyjaśniał P. Wysocki.

- W akcji od początku wspiera nas Zakład Gospodarki Komunalnej. Przyjechał do nas profesjonalny karcher, który znacznie przyśpieszył pracę. Teraz widać, co jest po drugiej stronie tych przezroczystych ekranów - uśmiechał się Robert Górski.

Pogromcy Bazgrołów zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnych odsłonach walki z bohomazami szpecącymi miasto. Można się z nimi kontaktować za pomocą Facebooka.

(mn)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki