Wszyscy grają dla Nicoli

19 Listopad 2021
W sobotę odbędzie się ostatnia kolejka zielonogórskiej klasy okręgowej. Będzie szczególna z jeszcze innego - niż finisz jesieni - powodu. Zespoły wezmą udział w akcji charytatywnej dla małej dziewczynki.

Nicola Kowalewicz z Zielonej Góry jest podopieczną stowarzyszenia „Warto jest Pomagać”. Urodziła się w 24. tygodniu ciąży z wagą 700 g. Była w bardzo ciężkim stanie i przebywała długi czas w inkubatorze. Spędziła w szpitalu pół roku. Zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, oczopląs, wiotkość mięśni, zmiany padaczkowe. Jest pod stałą kontrolą poradni neurologicznej, kardiologa i okulisty. Nicola ma problemy z raczkowaniem, siedzeniem. Zmaga się z silnym napięciem kończyn dolnych, wymagającym codziennych zabiegów rehabilitacyjnych, które mają pomóc jej w codziennych czynnościach - te informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia.

Sytuacją małej Nicoli zainteresował się bramkarz Zorzy Ochla Damian Perwiński, sąsiad opiekującej się dziewczynką babci. Pierwsza próba pomocy odbyła się podczas meczu Zorzy z Dozametem Nowa Sól. Była udana, bo wśród zawodników i kibiców zebrano ponad 3 tysiące złotych. Potrzeby są oczywiście znacznie większe, bo dziewczynka potrzebuje opieki przez całą dobę, a 2,5 tysiąca złotych miesięcznie to niezbędne minimum, by zapewnić jej rehabilitację.

D. Perwiński postanowił działać dalej. Zainteresował losem Nicoli pozostałe zespoły grające w klasie okręgowej. Wszyscy postanowili pomóc. I tak na ośmiu stadionach: w Lubsku, na Chynowie, w Jaromirowicach, Żaganiu, Bytomiu Odrz., Przyborowie, Krośnie Odrz. i w Ochli, w sobotę odbędzie się wielka akcja charytatywna dla Nicoli.

- Bardzo liczymy na kibiców i piłkarzy - mówi D. Perwiński. - Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i kibice pojawią się na stadionach. Liczymy, że kluby, gospodarze meczów, zorganizują mały piknik z herbatą, kawą i jakimś ciastem, a kibice wrzucą tyle, ile mogą do puszek. Za nami jest licytacja koszulek i kubków. Przyniosła ponad 2 tysiące złotych. Oczywiście ci, którzy nie wybiorą się na mecz, a chcą wspomóc tę małą dziewczynkę, mogą wejść na stronę stowarzyszenia „Warto jest pomagać”, znaleźć nazwisko Nicoli i ją wesprzeć.

Razem z bramkarzem Zorzy zapraszamy kibiców ma mecze i zachęcamy do wsparcia Nicoli. Początek spotkań o 13.00.

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki