Wmurowano kamień pod budowę biurowca

24 Listopad 2016
Za niecały rok, przy al. Wojska Polskiego, między biblioteką a Castoramą, powstanie nowoczesny budynek Streamsoftu. Fundamenty są już położone, kamień węgielny wmurowano w minioną środę. Słowem - budowa ruszyła.

Przy al. Wojska Polskiego, w sąsiedztwie Castoramy, nie ma już starych ruder. Jest plac budowy. Zza ogrodzenia niewiele jeszcze widać, bo piętra nowego budynku dopiero powstaną. Ale kto mocniej wyciągnie szyję, zobaczy już fundamenty. W minionym tygodniu wmurowano tu kamień węgielny. Na uroczystość inwestor zaprosił m.in. przedstawicieli władz miasta, urzędu marszałkowskiego i księdza.

- Streamsoft na zielonogórskim rynku działa już 27 lat. Powstał z inicjatywy pięciu inżynierów z Wyższej Szkoły Inżynierskiej, ale dziś zatrudnia już około 160 specjalistów we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie. W samej Zielonej Górze około 120. Tu zajmuje dwa osobne budynki. Chcemy zebrać pracowników w jedno miejsce. Obecnych i przyszłych, których zamierzamy zatrudnić. Chcemy, by Streamsoft był wizytówką Zielonej Góry i jej biznesu – tak podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod przyszłą siedzibę lidera rynku ERP dla średnich firm w Polsce mówił prezes firmy i współwłaściciel Dariusz Chojnacki.

O dumie z tego, że Zielona Góra posiada polskiego lidera w swojej branży mówił prezydent Janusz Kubicki.

- Cieszę się z tego, że firma cały czas się rozwija, że w swojej dziedzinie jest najlepsza. Pięciu ludzi z naszej uczelni stworzyło kiedyś „coś z niczego”, jak się okazało - to coś jest bardzo ważne i cenne dla miasta – ocenił prezydent.

Można powiedzieć, że przedsięwzięcie jest od A do Z zielonogórskie. Pod aktem erekcyjnym, do którego dołożono aktualne wydania gazet (z 23 listopada 2016 r.), drobne monety (na szczęście), podpisali się m.in. prezydenci miasta: Janusz Kubicki i Dariusz Lesicki, główny architekt powstającej siedziby Streamsoftu Andrzej Łącki, właściciele firmy: Dariusz Chojnacki, Jacek Szaferski i Cezary Miadziołko oraz przedstawiciel generalnego wykonawcy, którym jest PERBUD (zielonogórska firma z 10-letnim stażem).

Inwestycję poświęcił proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, ks. Roman Litwińczuk, który pomodlił się w intencji dobrej zimy dla budowlańców. Ich przedstawiciel, Marian Kałmucki z PERDBUD-u, żartobliwie przypomniał, że „Pan Bóg stworzył niebo i ziemię, a wszystko co pomiędzy – budowlańcy”.

Streamsoft chce się przeprowadzić do nowego budynku do połowy sierpnia przyszłego roku. Będą tu natryski, przebieralnia, kawiarenka dla gości i pracowników, którzy będą pracować w niewielkich pomieszczeniach, w specjalnych zespołach. Nowa siedziba ma przyciągać do pracy młodych ludzi.

(el)

Artykuły powiązane: 

Streamsoft stawia biurowiec

Przed rokiem firma zapowiedziała, że postawi w centrum miasta swój biurowiec i teraz przystępuję do jego budowy. Nieopodal biblioteki, w pobliżu skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ul. Wandy stanie nowoczesny budynek.

Ala, Ewa, Aga ze Streamsoftu. Masz je w komputerze?

Działają w cieniu informatycznych gigantów, ale to blisko 75 tys. firm z całej Polski pracuje na programach, które napisali specjaliści z zielonogórskiego Streamsoftu.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki