Winobranie gra, śpiewa i tańczy!

3 Wrzesień 2021
Scena winobraniowa powraca w tym roku na „stare” miejsce - parking przy ul. Kasprowicza. Codziennie czeka na nas tam nie tylko wieczór z gwiazdą, ale też wiele magicznych chwil w towarzystwie artystów związanych z Zieloną Górą.

Koncerty gwiazd będą zaczynały się zawsze o godz. 20.00. Zaczynamy, tradycyjnie, od występu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej. W sobotę, 4 września, batutę weźmie w dłoń nie kto inny, jak Krzesimir Dębski - znany kompozytor muzyki współczesnej i muzyki filmowej. Jego utwory towarzyszyły nam podczas oglądania m.in. „W pustyni i  w puszczy”, „Ogniem i mieczem”, „1920 Bitwa warszawska”. Dobrze znają go też miłośnicy seriali, m.in. „Ranczo”, „Złotopolscy”, ‘Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”. Na winobraniowej scenie wystąpią także: Nosowska (niedziela, 5 września), Mery Spolsky (poniedziałek, 6 września), Mrozu (wtorek, 7 września), Sokół (środa, 8 września), Michał Szczygieł (czwartek, 9 września), Sławek Uniatowski (piątek, 10 września). Na zakończenie Winobrania, w sobotę, 11 września, koncert wielkiej gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej - Maryli Rodowicz. Będzie to także uroczysta chwila, bo artystce związanej z Winnym Grodem, radni przyznali tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Zielona Góra.

Na scenie winobraniowej zagoszczą również rodzime zespoły muzyczne, wokaliści i grupy taneczne. Miejsce będzie też areną ważnych, symbolicznych chwil zielonogórskiego święta - to tu odbędzie się uroczyste przekazanie klucza do bram miasta. W sobotę, 4 września, prezydent Janusz Kubicki odda klucz Bachusowi, tydzień później, w sobotę, 11 września, Bachus zwróci symbol władzy prezydentowi. Jeśli oczywiście zechce… Nigdy nie wiadomo, co swawolnemu bożkowi do głowy strzeli…

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki