Winobranie Czas zacząć! Z orkiestrą...

6 Wrzesień 2014
W sobotę, już od rana, porwie nas wir świątecznych uciech. Będą chwile uroczyste i dostojne, ale też jarmarczne i kipiące życiem. Wieczorem – niespodzianka! Inauguracja dużej sceny! Będzie nietypowa, bo... koncert na rozpoczęcie Winobrania da Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej. Zacznijmy Święto Miasta magicznie!

Czesław Grabowski, dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej: - Miło nam, że do koncertu otwierającego tegoroczne Winobranie została zaproszona nasza orkiestra. Nie pierwszy raz wystąpimy podczas Winobrania, ale pierwszy raz rozpoczniemy Dni Zielonej Góry, pierwszy raz wystąpimy również podczas koncertu, który jest jeszcze dla mnie pewną tajemnicą. To będzie plenerowy spektakl, czyli połączenie muzyki symfonicznej i gry świateł. I choć przygotowaliśmy znane utwory przynależne do kultury powszechnej, to jednak nie będą to utwory rozrywkowe czy filmowe, ale muzyka klasyczna. Posłuchamy utworów Moniuszki, Mozarta, Vivaldiego, Bacha, Chaczaturiana i Straussa. Oferta repertuarowa będzie taką muzyczną mozaiką dla wszystkich gości tego spektaklu.

Koncert „Czarodziejska miłość” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, w sobotę, 6 września, o 20.30, na scenie winobraniowej przy ul. Kasprowicza. Dyryguje Czesław Grabowski.