Więcej zwierzaków przy Botanicznej

20 Sierpień 2021
Dzięki współpracy z niemieckim miastem partnerskim Cottbus oraz Gubinem i Guben, Zielona Góra rozbuduje popularne wśród mieszkańców minizoo. Przy ul. Botanicznej zamieszkają małpki, świnki pekińskie i lemury.

Iwona Skowrońska, zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich w magistracie mówi, że w ramach rozbudowy zielonogórskiego minizoo przewidziane są: budynki dla małpek, świnek pekińskich i lemurów wraz z wybiegiem, altana promocyjno-szkoleniowa i toalety. - Planowane są też ogrodzenie z paneli i niwelacja terenu, w tym trawniki, utwardzone ścieżki i przyłącza, przeniesienie azylu dla zwierząt oraz dostawa wyposażenia - ławki, kosze na śmieci, oświetlenie, siedziska, tablice informacyjne i kraty pod drzewa - wylicza I. Skowrońska.

Projekt „Europark - Wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego do rozwoju turystyki w obszarze przygranicznym” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w partnerstwie pomiędzy miastem Zielona Góra oraz miastami Cottbus, Gubin i Guben. Jego całkowita wartość to ok. 2 mln 625 tys. euro. Wartość projektu dla Zielonej Góry to około 394 tys. 215 euro (ok. 1,8 mln zł).

Cottbus planuje rozbudowę swojego zoo - częściowy remont wraz z termomodernizacją starego pawilonu dla drapieżników oraz dobudowę nowego wybiegu dla ariranii amazońskich. W Gubinie i Guben będą m.in. rewitalizowane miejskie parki.

- Od wielu lat współpraca z niemieckimi partnerami rozwija się wzorowo - mówi Krzysztof Kaliszuk, zastępca prezydenta miasta. - Bardzo się cieszę, że jesteśmy skuteczni i rozbudujemy nasze zoo, które cieszy się olbrzymią popularnością.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki