We wtorek dwie sesje nadzwyczajne. O ogródkach i skardze na prezydenta

15 Kwiecień 2013
Pierwsza - o 14.00 zwołana przez prezydenta, druga - o 14.45 zwołana przez radnych. Radni będą debatować o ogródkach piwnych i skardze na prezydenta

Poniewaz podczas sesji nadzwyczajnej radni nie mogą zmienić programu obrad zgłoszony przez prezydenta postanowili natychmiast zwołać druga sesję nadzwyczajna.

Podczas pierwszej sesji rada miasta zdecyduje o zasadach, na jakich mają być organizowane letnie ogródki gastronomiczne (od 1 kwietnia do 31 października). Chodzi o obszar ograniczony ulicami: Kazimierza Lisowskiego, Plac Powstańców Wielkopolskich, Kupiecka, Pod Topolami, Aleja Niepodległości (od zachodu i północnego zachodu), dr Pieniężnego, Kupiecka, Mikołaja Kopernika (od wschodu) oraz Plac Pocztowy, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od południa).
Radni zajmą się też uchwałą w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w Europejskim Banku Inwestycyjnym.  Początek obrad o godz. 14.00, w sali sesyjnej ratusza.

Na 14.45 zaplanowano drugą nadzwyczajną sesję. Tym razem radni będą rozpatrywać skargę rodziców na prezydenta. Chodzi o ograniczenie naboru do Przedszkola nr 18 przy ul. Jana z Kolna.

(dsp)