W niedzielę Festiwal Nauki na deptaku

14 Czerwiec 2013
Frytki to przecież prostopadłościany... a kalafior to fraktal! Uniwersytet Zielonogórski zaprasza w niedzielę i poniedziałek na Festiwal Nauki!

Impreza w tym roku będzie szczególna, bo jubileuszowa! Festiwal Nauki odbywa się już po raz dziesiąty. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „The best of”.

W niedzielę UZ zaprasza mieszkańców w okolice ratusza, gdzie od 12.00 będzie można wziąć udział w niezwykłych projektach. Niespodzianki przygotowało 10 wydziałów. Razem z Wydziałem Artystycznym zrobimy ekologiczne torby, Wydział Ekonomii i Zarządzania sprawdzi, czy nadajemy się do biznesu. Wydział Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji będzie przekonywał, że quadrokopter to nasza przyszłość, z Wydziałem Fizyki i Astronomii przeprowadzimy eksperymenty i poobserwujemy Słońce przez teleskop, a Wydział Humanistyczny udowodni jak fascynujące są nauki historyczne. Dzisiejsze drogi, to nie tylko asfalt - pokaże nam Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska. Przepis kulinarny to działanie matematyczne, a frytki to prostopadłościany – Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii zaprosi nas do kuchni. Wydział Mechaniczny zadziwi nas prototypem pojazdu typu Buggy, Wydział Nauk Biologicznych zabierze nas do świata Indian, dzięki Wydziałowi Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu zrobimy sobie fotografię w ponad stuletniej technice.

Festiwalowi będą też towarzyszyły wykłady w sali ratusza (13.00 – „Grom z jasnego nieba – od Wilkanowa do Czelabińska”, 14.00 – „Tak naprawdę istnieje tylko jedno zwierzę”), warsztaty dla dzieci i rodziców, mistrzostwa szachowe o puchar rektora. Na scenie wystąpi m.in. Big Band i część grupy Zielonsi, będzie blok sportowy AZS UZ, a na zakończenie, o 16.00 wystąpi zespół Cadillac z koncertem „The best of rock”.

To wszystko w niedzielę. A poniedziałek, tradycyjnie, będzie dniem otwartych drzwi na poszczególnych wydziałach UZ.

Szczegółowy program Festiwalu na www.fn.uz.zgora.pl

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki