Uwaga kierowcy! Budują kąpielisko w Ochli

13 Październik 2023
Od poniedziałku (16 października) do końca listopada potrwają utrudnienia w ruchu przy ul. Botanicznej, w sąsiedztwie budowanego kąpieliska w Ochli.

Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który koordynuje inwestycję, powiedział nam, że te dodatkowe i nieprzewidziane prace, to konieczność. – Musimy poprawić tzw. przepust pod drogą, bo niestety, ale znajduje się w katastrofalnym stanie – tłumaczy R. Jagiełowicz. I dodaje: - Dzięki tym pracom będzie lepszy przepływ wody pomiędzy Dziką Ochlą a zmodernizowanym kąpieliskiem. I unikniemy sytuacji, że zabraknie nam wody.

Kierowcy powinni dostosować się do zmienionych warunków na drodze. Nie wolno jechać na pamięć, bo jezdnia, na której zostaną położone płyty drogowe mocno się zwęzi. – Prosimy kierowców o wyrozumiałość i o to, aby jeśli to możliwe korzystali z alternatywnego przejazdu przez nową obwodnicę południową – dodaje dyrektor R. Jagiełowicz.

Plac budowy

Wielu zielonogórzan wręcz nie może się już doczekać atrakcji kąpieliska w Ochli. Co dzieje się na placu budowy? Od kilku dobrych tygodni oczy cieszą kolorowe zjeżdżalnie. - Basen jest napełniany, a woda uzdatniania – mówi radny Filip Gryko (Zielona Razem), który pilotuje temat. - Na dniach przyjadą pompy ciepła i będzie można uruchomić podgrzewanie wody. Parking zewnętrzny jest prawie gotowy. Dodatkowy parking, który wskazał prezydent miasta, został zlokalizowany na terenie pozyskanym od Lasów Państwowych. Trwają prace wykończeniowe w budynku, montowane są wanny hamujące do zjeżdżalni i realizowane są inne drobne prace – wylicza F. Gryko.

Kiedy skorzystamy z kąpieliska? Jedno jest pewne, zielonogórska firma Exalo Drilling (oddział Diamentu) chce uporać się z tym zadaniem do końca roku. Do listopada, MOSiR sprawdzi, czy działają system uzdatniania i podgrzewania wody, filtry i pompy. Kąpielisko ruszy wiosną.

Przypomnijmy. Wszystkie atrakcje w Ochli wybrali mieszkańcy podczas konsultacji społecznych. To między innymi: place zabaw, park linowy, kort do padla (sport rakietowy, zawiera elementy tenisa i squasha), boiska do plażowej piłki nożnej, siatkówki i część gastronomiczną. Prezydent Janusz Kubicki chce, aby ten obiekt żył cały rok, dlatego w planach jest na przyszły rok jest długo oczekiwane przez zielonogórzan lodowisko.

Głosuj na nazwę kąpieliska

Ruszają konsultacje dotyczące nazwy nowego kąpieliska w Ochli. Mamy pięć propozycji do wyboru. Wielu zielonogórzan już nie może się doczekać, żeby przetestować atrakcje kąpieliska w Ochli. Praca na terenie budowy wre.

Urząd miasta ogłosił konkurs na najciekawszą nazwę miejsca. - Taki konkurs wspaniale sprawdził się przy Sky Parku, więc idziemy za ciosem. Chcemy, żeby o nazwie zdecydowali mieszkańcy. W pierwszym etapie konkursu zgłoszono pięć interesujących propozycji: ChoChla, Ochla Splash, Ochlolandia, Kolorado oraz H2Ochla - wylicza radny Filip Gryko z klubu Zielona Razem.

Mieszkańcy będą mogli teraz zagłosować na propozycje na stronie zielonagora.konsultacjejst.pl. - Zachęcam do udziału w zabawie, głosowanie będzie trwało do 22 października - uściśla F. Gryko. - Autor zwycięskiej propozycji zyska wodne gadżety i roczny karnet rodzinny od MOSiR-u, który pozwoli na bezpłatne korzystanie z nowego kąpieliska.

(rk), (md)