Urodziny „Czekoladowego Przedszkola”

27 Maj 2022
55. rocznicę powstania placówki świętowali nauczyciele, rodzice i dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 18.

- Jestem dumna i wzruszona. Jubileusz kojarzy się z historią, wspomnieniami, nostalgią i tęsknotą - mówiła Anna Skrzypczak-Mamet, dyrektor MP 18. - Dobrze pamiętam, jak poprzednia pani dyrektor z zaangażowaniem i czułością oprowadzała mnie po przedszkolu. I oczywiście poczęstowała czekoladą, w końcu to „Czekoladowe Przedszkole”. Miłość do dzieci i ogromne zaangażowanie pozwoliły nam się przenieść z ul. Jana Kolna na Moniuszki. Pierwsze zebrania z rodzicami robiliśmy na placu budowy.

Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie sama jest absolwentką tego przedszkola. Dyrekcja zrobiła jej niespodziankę, pokazując zdjęcia małej dziewczynki. - To ja, znajdźcie trzy różnice na zdjęciu obecnym i dawnym - żartowała W. Haręźlak i wspominała: - Obok przedszkola był zakład Zgrzeblarki, gdzie pracował mój tata. Pamiętam moją panią z bardzo długim warkoczem i to, że tata musiał mieć dla mnie zawsze drugą parę ubrań.

W. Haręźlak w imieniu prezydenta Janusza Kubickiego wręczyła medale za osiągnięcia mające znaczenie dla miasta zasłużonym nauczycielom przedszkolnym. Złoty otrzymała Ewa Owczarska-Lesińska, długoletnia dyrektor „18”, srebrne: Grażyna Krzywicka, Małgorzata Niemyt i A. Skrzypczak-Mamet. Nagrody prezydenta Janusza Kubickiego z okazji jubileuszu otrzymały: Patrycja Regus, Małgorzata Adamska i A.Skrzypczak-Mamet.

- Mój syn Antek ma 5 lat. „Czekoladowe Przedszkole” to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mu się przydarzyła w życiu - mówił Robert Prostak, który reprezentował Radę Rodziców. - Chodził do prywatnych żłobków i przedszkoli i strasznie się „darł”. Znajoma poradziła, oddaj go do państwowego przedszkola, da sobie radę, to jest szkoła życia. Miała rację. Antek jest dzisiaj szczęśliwym dzieckiem.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki