Upał? To do wody! - gdzie się kąpać?

19 Lipiec 2013
Prosty sposób na ochłodę w upalny dzień? Wskoczyć do wody! W mieście i gminie mamy trzy miejsca, w których można się wykąpać pod czujnym okiem ratownika. To co? Pakujemy stroje, ręczniki i ruszamy! Kuszą baseny – otwarty i pod dachem oraz kąpielisko w lesie.

Kto nie chce być zależny od kaprysów pogody, może wybrać się na basen pod dachem. Atrakcje czekają w parku wodnym, w Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Sulechowskiej. Jest tu m.in. największa w Polsce zjeżdżalnia, dzika rzeka, balon wodny, zjeżdżalnia z cebulą, kula wywołująca fale, basen dla maluszków. Opłaty zależą od czasu spędzonego na basenie, dnia tygodnia, ulg... Przykład: bilet normalny w piątek, czas do 1 godz. kosztuje 8 zł, ulgowy 6 zł, w sobotę odpowiednio 10 zł i 8 zł. Szczegóły na: parkwodny.zgora.pl

Niespełna kilka kilometrów od centrum miasta znajduje się Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy, a na jego terenie kąpielisko Ochla. Położone przy ul. Botanicznej, w zacisznym miejscu, pośród drzew. Łatwo dojechać tu rowerem, nad wodę prowadzą ścieżki. Stąd już tylko przysłowiowy rzut beretem do Ochli, gdzie można przy okazji odwiedzić np. skansen. Kąpielisko ma wymiary 240 na 80 metrów, jest głębokie na 3 metry, zasila je woda z pobliskiego źródła, do dyspozycji gości jest piaszczysta plaża. Bilet wstępu 6 zł, ulgowy 4 zł, dzieci do lat siedmiu wchodzą bezpłatnie.

Wystarczy wyjechać kawałeczek poza miasto, do Drzonkowa, by zrelaksować się na basenie odkrytym Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej. Płacimy za wstęp i kąpiemy się cały dzień. Ceny biletów zależą od dnia tygodnia i przysługujących ulg. Przykładowo: bilet normalny w piątek 12 zł, w sobotę 14 zł, ulgowy odpowiednio 10 zł i 12 zł. Dzieci do lat czterech i osoby z I stopniem niepełnosprawności wchodzą bezpłatnie. Jest też opcja wejścia dla całej rodziny, np. w piątek zapłacimy 30 zł. Szczegóły na: drzonkow.pl.

(dsp)