Trzy uliczki w Raculce już gotowe

24 Marzec 2023
Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. W minionym tygodniu zakończyła się przebudowa trzech pierwszych uliczek w Raculce. Były podziurawione, teraz są równe jak stół.

O remont dróg mieszkańcy prosili od dawna. Skarżyli się nie tylko na dziury, ale i stare płyty ażurowe utrudniające jazdę samochodem. Brakowało jednak funduszy na tę inwestycję. Wiosną zeszłego roku wreszcie rozpoczął się remont, pomimo tego, że czasy mamy wyjątkowo trudne. Ceny usług i materiałów budowlanych poszybowały w górę. Prezydent Janusz Kubicki zdecydował o dołożeniu do prac remontowych ok. 252 tys. zł. - Od ponad 15 lat, od kiedy się tam sprowadziłem, nic nie było robione, z wyjątkiem łatania dziur. Kosztorys był całkiem „świeży”, ale ceny poszły mocno do góry. Cóż, taniej już było - mówił gospodarz miasta na łamach „Łącznika”.

Wykonawcą robót była zielonogórska firma Taurus Budownictwo i Usługi Jarosław Kopciuch. Nadzór inwestorski sprawowała firma Progamp Paweł Ratuś z Zielonej Góry. Zadanie kosztowało około 1,7 mln zł.

Uliczki zyskały nawierzchnię z ekokostki oraz progi zwalniające. Odnowione zostały: ul. Wyścigowa (od Tarpanowej do Rumakowej), Rumakowa (od skrzyżowania ze Strzemienną do Wyścigowej wraz ze skrzyżowaniem) oraz Rumakowa (od skrzyżowania z Wyścigową aż do Karowej). W ramach inwestycji zrobiono nowe chodniki, zjazdy indywidualne do posesji, utwardzenia z kostki kamiennej i schody terenowe. Taurus zadbał też o rekultywację istniejących i urządzenie nowych terenów zielonych.

- Inwestycja trwała o cztery miesiące dłużej niż zakładaliśmy z uwagi na złe warunki atmosferyczne - wyjaśnia Krzysztof Jarosz, kierownik Biura Budowy Dróg w magistracie.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki