Teraz morze, a potem może już na tor

3 Marzec 2023
Najpierw zgrupowanie „60 godzin z Falubazem” w Zielonej Górze, po nim wyjazd na obóz integracyjny do Świnoujścia. Nad morzem zielonogórscy żużlowcy będą do soboty, 4 marca. Nie ma czasu na nudę!

Kalendarz spotkań w ramach „60 godzin z Falubazem” wypełniony był szczelnie. Żużlowcy odwiedzili m.in. placówki oświatowe: Miejskie Przedszkole nr 22, Szkołę Podstawową nr 13, IV Liceum Ogólnokształcące. W LO spróbowali swoich sił na strzelnicy pneumatycznej, wcześniej celne pytania zadawali młodzi zielonogórzanie. - Było trochę pytań, niektóre dosyć trudne. Np. ile zarabia Motomysz? - śmiał się Fabian Ragus, jeden z juniorów Stelmetu Falubazu.

Formacja młodzieżowa w ostatnim czasie powiększyła się o Michała Curzytka. Junior wypożyczony z Betardu Sparty Wrocław powiedział dziennikarzom, że będzie walczył o miejsce w składzie na mecze ligowe: - Ja na pewno nie będę odpuszczał i nie oddam tego miejsca łatwo.

21-latek po raz pierwszy miał okazję się spotkać z zielonogórskimi kibicami jako zawodnik Falubazu. Podobnie jak pozostali nowi żużlowcy zielonogórskiego zespołu: Rasmus Jensen, Luke Becker i Przemysław Pawlicki. - To intensywny czas i chyba ostatnia szansa na takie spotkania, bo potem w sezonie jest o to ciężko. Dla mnie to nowe środowisko, ale ja się szybko potrafię aklimatyzować. Dobrze się tutaj czuję - powiedział P. Pawlicki.

Żużlowcy mieli też okazję zmierzyć się w „nieswoich” dyscyplinach sportu. Pod okiem Marcina Nitschke grali w snookera i bilarda, z wolontariuszami skupionymi wokół klubu rywalizowali w kręgle. Odwiedzili też na zajęciach i wspólnie trenowali z młodymi koszykarzami SKM-u Zastalu Zielona Góra i adeptami Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego.

W środę zielonogórzanie pojechali do Świnoujścia. Nad polskim morzem kolejny raz spędzają kilka dni przed pierwszym wyjazdem na tor. Cel: wspólne treningi ogólnorozwojowe, ale przede wszystkim jeszcze lepsze poznanie i zintegrowanie zespołu. W tym roku dochodzi jeszcze wybór kapitana. Po latach, gdy tę funkcję pełnił Piotr Protasiewicz, jest wakat. - Okazja ku temu będzie. Zobaczymy - uciął krótko Krzysztof Buczkowski. Pytany o to, czy wyczekuje już wyjazdu na tor odpowiedział tak: - Wolę wystartować troszeczkę później, ale żeby tej jazdy mieć cały czas dużo i intensywnie. Sprzętu jeszcze trochę spływa, ale jakbym miał jutro wyjeżdżać, pewnie bym się stawił.

Zielonogórzanie na tor chcieliby wyjechać w okolicach połowy marca, o ile pozwoli na to pogoda.

(mk)

 

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki