Tancbuda Challenge

20 Maj 2022
Wielkie taneczne emocje czekają nas w weekend 28 i 29 maja w hali CRS! Do Zielonej Góry zawitają pasjonaci streetdance'u, dzieląc się na parkiecie swoją twórczą radością.

To już 6. edycja Tancbuda Challenge, tanecznej imprezy na światowym poziomie. Organizowana jest przez dwóch pozytywnie zakręconych przyjaciół - Filipa Czeszyka oraz Rademeneza. W tym roku konkurs wraca do hali CRS. W trakcie pandemii organizatorzy zdecydowali się na opcję hybrydową. - Kwalifikacje były online, a finały na żywo, transmitowane w internecie. Ostatnia edycja była rekordowa. Zapisało się 1500 osób - opowiada F. Czeszyk.

Na tegoroczną edycję zgłosiło się około tysiąca tancerzy z całej Polski. Będą rywalizować w pięciu stylach: hip-hop, breaking, popping, house oraz crew showcase. Niektóre z nich dzielą się jeszcze na kategorie wiekowe. Skład sędziowski to najwyższa półka tańca streetdance oraz różne spojrzenia na ruch i kompozycję. Będzie to m.in. Marvin - choreograf Madonny, Joseph Go - legenda tańca hip-hop na świecie, czy Lussy Sky - Bboy z kosmicznymi umiejętnościami. Sędziowie również wskoczą na parkiet!

- Wisienką na torcie będzie gala finałowa, podczas której będziemy mieli okazję podziwiać najlepszych tancerzy w akcji - zaprasza F. Czeszyk. Gala odbędzie się w niedzielę, 29 maja, od 18.00 do 21.00. Zatańczą uczestnicy walczący o pierwsze i trzecie miejsce. Wstęp na widownię gali będzie wolny. Finały będą też transmitowane online. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, a ich pula wynosi 25 tys. zł. Będzie też nagroda publiczności.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki