Taki Falubaz bardzo chcemy oglądać!

10 Lipiec 2020
To był jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy pojedynek w tegorocznej PGE Ekstralidze. W roli głównej RM Solar Falubaz. Zielonogórzanie wywieźli z Wrocławia cenny remis 45:45, a przez większość spotkania prowadzili z Betardem Spartą. Teraz czas na derby!

Falubaz objął prowadzenie po piątym biegu i prowadził aż do trzynastej odsłony, w pewnym momencie nawet różnicą sześciu punktów. Przed biegami nominowanymi był remis i po nich też. Zwycięski bój na wagę punktu meczowego stoczył Martin Vaculik z Taiem Woffindenem, odpierając atak Brytyjczyka niemal na kresce. - Trzeba się cieszyć z tego remisu, przed meczem wzięlibyśmy go w ciemno - wyznał Słowak tuż po spotkaniu.

Vaculik był liderem, ale w drugiej części meczu solidnym wsparciem był też Patryk Dudek. To on rozstrzygnął na swoją korzyść przedostatni wyścig. - Tu jest fajny tor do ścigania, tylko trzeba mieć dobrze dopasowany motocykl. Starty nie są najważniejsze. Miałem  je w pierwszych dwóch biegach, ale już w trasie nie było prędkości - tłumaczył Duzers.

- Apetyt rósł w miarę jedzenia, bo było blisko dwóch punktów, ale ostatecznie skończyło się remisem. Mój wynik uważam za przyzwoity, dobry, bo zdobyłem 9 punktów plus bonus. Uważam, że cała nasza drużyna nieźle się spisała na wrocławskim torze - ocenił Piotr Protasiewicz.

Czy to mecz, który może zmienić postrzeganie drużyny zielonogórzan? Falubaz ma na koncie dwa zwycięstwa, do nich dołożył teraz punkt z Wrocławia. Ekipa Piotra Żyto jest trzecia, tuż za częstochowianami, którzy tak boleśnie w drugiej kolejce rozprawili się z „Myszami” w Zielonej Górze. - Ciężko po jednym meczu wysuwać wnioski, ale wydaje się, że Falubaz dołącza do zespołów, które będą walczyły o medale - uważa Krzysztof Cegielski, były żużlowiec, ekspert telewizyjny, który pokusił się również o stwierdzenie, że w Zielonej Górze buduje się równa drużyna. - Widać tu jakąś filozofię. Trener może liczyć na juniorów, Piotrek Protasiewicz też fajnie, Patryk Dudek czasami z problemami, ale nie obawiałbym się o jego formę. Martin Vaculik bardzo dobrze, a Lindbaecka trener fajnie buduje - wyliczył „Cegła”.

Siłę zielonogórzan sprawdzi teraz rywal zza miedzy. Moje Bermudy Stal Gorzów zameldują się w tę niedzielę, 12 lipca, przy W69. To zespół, który jako jedyny w tym sezonie nie poznał jeszcze smaku zwycięstwa i zamyka ligową tabelę. Tylko że, w ostatni piątek toczył u siebie wyrównany bój z gwiazdami Włókniarza. Gorzowianie prowadzili z częstochowianami 32:28 i nie dane było im tego spotkania dokończyć, ponieważ doszło do pożaru rozdzielni elektrycznej. We Wrocławiu przeciwko Falubazowi udanie jako „gość” pojechał Chris Holder, zaś w drużynie z Gorzowa na tej samej zasadzie z powodzeniem w przerwanym meczu poczynał sobie jego młodszy brat, Jack. - Każdy mecz to nowe rozdanie. Nie ma właściwie jazdy w turniejach i zawodnicy jadą od ligi do ligi. Jest jeszcze dużo niewiadomych. Wrocław w pierwszej kolejce wysoko wygrał z Lublinem, potem przegrał dwa ciężkie mecze a teraz przyjechał nisko oceniany przez bukmacherów Falubaz i zrobił remis – mówił Piotr Żyto.

Trener zielonogórzan liczy, że w niedzielnych derbach gospodarze dobrze będą czuli się na swoim torze. - Z Grudziądzem przeszkodziła nam troszkę pogoda, ale myślę, że teraz już idzie to wszystko w dobrym kierunku i tor będzie naszym atutem - dodał. Pierwszy wyścig derbowy przy Wrocławskiej o 19.15. Dostępne bilety rozeszły się w niespełna godzinę. Transmisja w nSport+.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki