Zbieramy dla Ani

28 Maj 2021
Czas ucieka. Terapia genowa malutkiej Ani, chorej na SMA, powinna być przeprowadzona w czerwcu. Mieszkańcy dwoją się i troją, by zebrać kwotę potrzebną na leczenie. W sobotę - charytatywny piknik sportowy.

W minioną niedzielę na wysokości zadania stanęło sołectwo Sucha. Podczas pikniku zebrano 31 tys. 689 zł. Akcję wymyśliła mieszkanka Suchej (chce zostać anonimowa), świeżo upieczona mama. Wzruszyła ją historia dziewczynki i skrzyknęła sąsiadów. Ludzie pokazali, że mają wielkie serca. Ktoś upiekł ciasto, ktoś wyszukał na strychu bibeloty na wyprzedaż garażową. Wpłynęła ogromna ilość fantów od mieszkańców, firm i instytucji. Można było kupić kurs nauki jazdy, przelot samolotem, przegląd samochodu, rękodzieło, pelargonie i smaczne jaja od miejscowych kur. Do Suchej dołączyło Ługowo, a ksiądz przeznaczył 316 zł z niedzielnej tacy. Firma RM Solar podarowała bon 500 zł dla zwycięskiej drużyny w turnieju piłkarskim. „Dobry Start” z Drzonkowa, przygotował dla dzieci dmuchańce i watę cukrową. Strażacy z OSP Sucha przewieźli maluchy wozem. Ciasta i przedmioty na wyprzedaż garażową przywiozła Katarzyna Prokopyszyn.

Z kolei w tę sobotę, 29 maja, odbędzie się piknik sportowy ZabiegaAni dla Ani. Będzie można wziąć udział w indywidualnym treningu biegowym na jednej z malowniczych tras w Parku Poetów. Zawodnik dostanie numer startowy i pamiątkowy medal ekologiczny. Regulamin i rejestracja do piątku na stronie https://tiny.pl/rb98z.

- Z uwagi na pandemię każdy zawodnik wystartuje indywidualnie - wyjaśnia Radosław Brodzik, jeden z organizatorów. - Bieg ruszy o 11.00. Start i meta w Parku Poetów. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat. Trasę o długości 7 km można też przejść z kijkami. Trzeba mieć przy sobie maseczkę i założyć ją, jeśli nie będzie można zachować bezpiecznej odległości 1,5 m. Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie minimum 20 zł na konto: https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/ania-orlowska

W programie imprezy na dużym boisku „Lotnika” ponadto: kiermasz pysznych ciast domowych, kiermasz książek, „Spisowe zagadki” Urzędu Statystycznego, pokaz strażacki OSP Stary Kisielin i gra w gigantycznego „Chińczyka”. Zakręcimy też kołem fortuny.

Organizatorami wydarzenia są miasto Zielona Góra, Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać i IV LO „Lotnik”, partnerami Urząd Statystyczny w Zielonej Górze, Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej i sklep Biegostacja.

(rk)