Zbieramy dla Ani

28 Maj 2021
Czas ucieka. Terapia genowa malutkiej Ani, chorej na SMA, powinna być przeprowadzona w czerwcu. Mieszkańcy dwoją się i troją, by zebrać kwotę potrzebną na leczenie. W sobotę - charytatywny piknik sportowy.

W minioną niedzielę na wysokości zadania stanęło sołectwo Sucha. Podczas pikniku zebrano 31 tys. 689 zł. Akcję wymyśliła mieszkanka Suchej (chce zostać anonimowa), świeżo upieczona mama. Wzruszyła ją historia dziewczynki i skrzyknęła sąsiadów. Ludzie pokazali, że mają wielkie serca. Ktoś upiekł ciasto, ktoś wyszukał na strychu bibeloty na wyprzedaż garażową. Wpłynęła ogromna ilość fantów od mieszkańców, firm i instytucji. Można było kupić kurs nauki jazdy, przelot samolotem, przegląd samochodu, rękodzieło, pelargonie i smaczne jaja od miejscowych kur. Do Suchej dołączyło Ługowo, a ksiądz przeznaczył 316 zł z niedzielnej tacy. Firma RM Solar podarowała bon 500 zł dla zwycięskiej drużyny w turnieju piłkarskim. „Dobry Start” z Drzonkowa, przygotował dla dzieci dmuchańce i watę cukrową. Strażacy z OSP Sucha przewieźli maluchy wozem. Ciasta i przedmioty na wyprzedaż garażową przywiozła Katarzyna Prokopyszyn.

Z kolei w tę sobotę, 29 maja, odbędzie się piknik sportowy ZabiegaAni dla Ani. Będzie można wziąć udział w indywidualnym treningu biegowym na jednej z malowniczych tras w Parku Poetów. Zawodnik dostanie numer startowy i pamiątkowy medal ekologiczny. Regulamin i rejestracja do piątku na stronie https://tiny.pl/rb98z.

- Z uwagi na pandemię każdy zawodnik wystartuje indywidualnie - wyjaśnia Radosław Brodzik, jeden z organizatorów. - Bieg ruszy o 11.00. Start i meta w Parku Poetów. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat. Trasę o długości 7 km można też przejść z kijkami. Trzeba mieć przy sobie maseczkę i założyć ją, jeśli nie będzie można zachować bezpiecznej odległości 1,5 m. Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie minimum 20 zł na konto: https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/ania-orlowska

W programie imprezy na dużym boisku „Lotnika” ponadto: kiermasz pysznych ciast domowych, kiermasz książek, „Spisowe zagadki” Urzędu Statystycznego, pokaz strażacki OSP Stary Kisielin i gra w gigantycznego „Chińczyka”. Zakręcimy też kołem fortuny.

Organizatorami wydarzenia są miasto Zielona Góra, Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać i IV LO „Lotnik”, partnerami Urząd Statystyczny w Zielonej Górze, Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej i sklep Biegostacja.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki