Z Zatorza do boiska

20 Maj 2022
Zielonogórska firma Budmil Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane wybuduje ok. 250 metrów chodnika przy ul. Stary Kisielin-Zatorze. To krótki odcinek, ale znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z Budmilem w ubiegły piątek.

- Zaprojektujemy i wybudujemy chodnik w pasie drogowym w Starym Kisielinie - mówił Ryszard Kifert, prezes firmy. - To będzie dojście od osiedla Zatorze do boiska piłkarskiego.

O inwestycję zabiegał radny Mariusz Rosik (niezależny). - Przytok mocno się rozbudowuje, powstają tam nowe osiedla, dlatego w sąsiednim Starym Kisielinie jest coraz większy ruch - mówi M. Rosik. - Nie jest bezpiecznie, bo dzieci, które codziennie trenują na kompleksie boisk sportowych im. Bronisława Przygrodzkiego, idą poboczem drogi. Na radzie sołeckiej zaproponowałem, żeby pieniądze z tzw. funduszu sołeckiego twardego na inwestycje przeznaczyć na budowę chodnika. Zebranie sołeckie zgodziło się z tą propozycją. Do dyspozycji mieliśmy ponad 60 tys. zł, urząd miasta dołoży jednak do tego zadania, za co bardzo dziękujemy.

Warto dodać, że w SKP Stary Kisielin gra setka dzieci, a swoje spotkania ligowe rozgrywa tu Drzonkowianka Racula. Działa tu też popularny orlik.

Zgodnie z planem chodnik powinien być gotowy do końca sierpnia.

(rk)