Pobiegnij szlakiem wina i miodu

19 Kwiecień 2013
Ruszyły zapisy do 1. Lubuskiego Maratonu Szlakiem Wina i Miodu. Ilość miejsc ograniczona!

Lubisz biegać? A lubisz wino? Mamy dobrą wiadomość! Można te dwie pasje połączyć. - Winiarze to ludzie podobni do biegaczy, to ludzie z pasją. Może dlatego tak dobrze się zrozumieliśmy, a ze zrozumienia udało się stworzyć coś wspólnie. I Lubuski Maraton Wina i Miodu to wspólne dzieło lubuskich winiarzy i zielonogórskich biegaczy – czytamy na stronie maratonwinnic.pl.

Impreza rusza 24 sierpnia. Biegacze wystartują ze Starego Kisielina, z ul. Świętego Floriana. Trasa o długości 42 km prowadzić będzie Lubuskim Szlakiem Wina i Miodu, leśnymi dróżkami i częściowo asfaltem. Bieg zaplanowano tak, by uczestnicy odwiedzili winnice w Łazie, Zaborze, Proczkach, Niedoradzu, Raculi oraz WOSiR w Drzonkowie. Maratończycy zakończą bieg w winnicy Julia w Starym Kisielinie.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Bractwo Biegaczy Zielona Góra a oficjalnym parterem biegu Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie.

Trwają już zapisy. Limit startujących ustalono na 250 osób. Sprawdziliśmy, w czwartek, 18 kwietnia, zapisało się już 147 osób! Trzeba się spieszyć!

- Nie zagwarantujemy wam życiowych wyników, ale zapewnimy cudowną atmosferę i wspaniałą zabawę od startu do mety, a nawet jeszcze dłużej – obiecują organizatorzy.

Szczegóły na www.maratonwinnic.pl

(dsp)