Bieg Papieski w Starym Kisielinie

18 Październik 2013
W tę niedzielę (20 października) we wsi odbędzie się XIII Bieg Papieski. Spotykamy się w Starym Kisielinie. O godz. 11.30 rozpocznie się msza św. Od godz. 13.00 będzie można zapisywać się do biegów, które wystartują o godz. 14.15.

Wcześniej, o godz. 14.00 zaplanowano odsłonięcie pamiątkowej tablicy i nadanie imienia Bronisława Przygrodzkiego kompleksowi boisk w Starym Kisielinie. W ten sposób mieszkańcy chcą upamiętnić nieżyjącego już trenera zielonogórskiej Lechii Polmozbyt, który w 1995 r. uzyskał z drużyną historyczny awans do drugiej ligi. B. Przygrodzki mieszkał w Starym Kisielinie, prowadził zespół miejscowych juniorów.

Dodajmy, że każdy z uczestników Biegu Papieskiego otrzyma medal, dyplom i posiłek, a trzech najlepszych zawodników, w każdej kategorii wiekowej, dostanie puchar.

Organizatorzy wydarzenia: parafia w Starym Kisielinie, radni Mariusz Rosik i Jacek Rusiński, Stowarzyszenie Przyjaciół Kisielina, Szkoła Podstawowa w Starym Kisielinie, rady sołeckie Starego i Nowego Kisielina, Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Kisielinie. Bieg dofinansowany jest przez urząd gminy.

(dsp)