Sprzęt dla maluchów w szpitalu

2 Grudzień 2022
Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” przeprowadziło zbiórkę pieniędzy dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Efekt? Zakup sprzętu dla Pracowni Urodynamiki i Uroterapii o wartości około 60 tys. zł.

Zgromadzona kwota około 60 tys. zł pozwoliła na zakup specjalistycznego urządzenia do elektrostymulacji oraz biofeedbacku z całym oprzyrządowaniem. Mali pacjenci będą mogli też odbywać terapię w domu dzięki 12 mobilnym dwukanałowym elektrostymulatorom TENS.

- To niesamowita chwila - cieszy się Grzegorz Hryniewicz, radny miasta, prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. - Pamiętajmy, że to nie stowarzyszenie, ale mieszkańcy poprzez przekazywane dary oraz wpłaty złożyli się na ten sprzęt. Chciałbym też podkreślić, że cały czas zbieramy fundusze na CZMiD. Na naszej stronie internetowej jest stała zbiórka na rzecz placówki. Będziemy starali się jeszcze doposażyć to cudowne miejsce. Bardzo się cieszę, że już wpłynęły kolejne pieniądze z 1 proc. za ubiegły rok, blisko 10 tys. zł. Z całego serca zachęcam, aby od stycznia przekazywać 1,5 proc. podatku na rzecz CZMiD.

Pracownia Urodynamiki i Uroterapii działa w CZMiD od października 2021 r. Jest to jedno z pięciu tego typu miejsc w Polsce. Prowadzi się tu nowatorskie terapie m.in. związane z rehabilitacją dolnych dróg moczowych dzieci, które mają problemy z oddawaniem moczu

- Sprzęt, który otrzymaliśmy jest dla nas bardzo cenny i istotny - zaznacza dr hab. n. med. Marcin Polok, kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej. - Problem nietrzymania moczu jest bardzo powszechny, dotyczy nawet 16 procent maluchów poniżej piątego roku życia i dziewięć procent dzieci do siedmiu lat. Dzięki sprzętowi będziemy mogli małych pacjentów leczyć.

Aparat w atrakcyjny dla dzieci sposób uczy napinania i rozluźniania mięśni głębokich dna miednicy. - Z użyciem programów komputerowych, specjalnych gier, maluch będzie miał szansę odzyskać kontrolę nad swoim pęcherzem - wyjaśnia pani Katarzyna, fizjoterapeutka.

(md)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki