SP 8 chce być większa

24 Listopad 2023
Rada rodziców i dyrekcja szkoły poważnie myślą o rozbudowie placówki. Powód? Jędrzychów rośnie, a w szkole robi się ciasno. Rodzice przygotowali petycję ws. rozbudowy, pod którą podpisało się 300 osób.

Radni Filip Czeszyk i Grzegorz Hryniewicz są po spotkaniu z radą rodziców i dyrekcją SP 8. - Deklaruję wsparcie dla mieszkańców Jędrzychowa i lobbowanie w urzędzie miasta i ratuszu - zapewnia F. Czeszyk.

- Zielonogórska oświata zmienia oblicze, jesteśmy otwarci na sugestie. Gdy widzimy możliwości, działamy - dodaje G. Hryniewicz.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy mieści się przy ul. Kąpielowej 7. Do placówki uczęszcza ponad 600 uczniów. W szkole jest 20 sal lekcyjnych, w tym dwie pracownie komputerowe z 40 stanowiskami, sześć sal ma tablice interaktywne. Szkoła ma dobrze wyposażoną pracownię chemiczną, fizyczną i techniczną. Do dyspozycji uczniów są dwie świetlice, biblioteka, nowoczesna sala gimnastyczna, boisko ze sztuczną nawierzchnią i plac zabaw. Rzecz w tym, że robi się ciasno.

- SP 8 oferuje wysoki poziom nauczania, jest atrakcyjna dla uczniów i rodziców, a nie jest tajemnicą, że Jędrzychów to rejon miasta, który dynamicznie się rozwija - mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

Rodzice, których dzieci uczęszczają do „ósemki”, przygotowali petycję w sprawie rozbudowy szkoły.

„ (...) nowe budownictwo mieszkaniowe ściąga coraz większą liczbę mieszkańców, co za tym idzie, coraz więcej dzieci zaczyna uczęszczać do naszej szkoły. Niestety, obecnie szkoła jest za mała na taką liczbę dzieci. Wobec powyższego wnioskujemy o rozbudowę szkoły, aby poprawić i polepszyć warunki uczniom” - czytamy w petycji.

- Znamy sytuację Jędrzychowa, stopniowo zmieniamy placówki oświatowe i budujemy nowe obiekty - tłumaczy prezydent Janusz Kubicki. - Wybudowaliśmy zespół edukacyjny i halę sportową przy ul. Energetyków. Potem, zgodnie z obietnicą, zabraliśmy się za budowę placówki oświatowej i kompleksu sportowego w Łężycy. Wszystko w swoim czasie.

(ah, łc)