Śmieci, precz! Czas na porządki

14 Kwiecień 2013
Od poniedziałku do czwartku sprzątamy miasto! Pod śniegiem z pewnością kryło się mnóstwo śmieci...

Jak co roku, ZGKiM zaprasza zorganizowane grupy do udziału w wiosennej Zielonogórskiej Akcji Sprzątania Świata. – Nigdy nie zawodzą szkoły. Dzieci i młodzież aż garną się do sprzątania! – przyznaje Wojciech Janka, dyrektor ZGKiM. Ale do akcji przyłącza się coraz więcej osób. – W tej chwili (rozmawiamy w czwartek – przyp. red.) naliczyliśmy już 2 tysiące chętnych. A jestem pewien, że ta liczba wzrośnie jeszcze do 3 tys. – dodajeW. Janka.

- Zgłosiły się do nas m.in. grupy z ogródków działkowych, z aresztu śledczego, ZHP. Organizują się też mniejsze grupki mieszkańców, którzy chcą, żeby w pobliżu ich domów było czysto – mówi Mirosława Zaradna, inspektor z Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zgłoszenia były przyjmowane w CEE do czwartku, ale jeśli ktoś zechce dołączyć do akcji porządkowania miasta, to nie odejdzie z kwitkiem. Też dostanie, tak jak wszyscy uczestnicy akcji, worki i rękawice. I wytyczne, na jakim obszarze może działać. – Czekam do poniedziałku! – zaznacza M. Zaradna. Kontakt: nr tel. 68 322 16 12, mail: mcee@zgkim.zgora.pl

(dsp)