Sesja rady miasta. A w przerwie kibicowanie!

3 Marzec 2023
W miniony wtorek radni dyskutowali m.in. o dofinansowaniu policji, wsparciu zakupu sprzętu dla „Medyka” i o harmonogramie dyżurów aptek.

Podczas sesji przyjęto również uchwały dotyczące m.in. planu zagospodarowania przestrzennego w Krępie oraz przy ul. Ludowej, gdzie wcześniej służby wojewody wskazały na pewne niedociągnięcia.

Radni poparli też program osłonowy pn. „Posiłek w szkole i domu”, który ma zadbać o zdrowie dzieci i młodzieży oraz wspierać rodziny o niskich dochodach.

We wtorek przegłosowano także nadanie nazwy nowej ulicy w Przylepie - Praskiej. Bez zbędnej dyskusji przyjęto uchwałę dotyczącą wsparcia finansowego dla samorządu województwa w kwestii zakupu sprzętu medycznego dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”. Uchwalono nowy harmonogram dyżurów aptek.

Wątpliwości pojawiły się podczas omawiania kwestii dofinansowania dodatkowych patroli policji w Zielonej Górze. Sławomir Kotylak z Koalicji Obywatelskiej wskazywał, że nie należy tego robić, przypominając ubiegłoroczną wizytę prezesa Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze. Sprawę stanowczo skomentował prezydent Janusz Kubicki. - Tam gdzie zaczyna się polityka, kończy się logika - podkreślił włodarz miasta. - Od 15 lat regularnie wspieramy finansowo policję, tak aby w Zielonej Górze ludzie czuli się bezpiecznie, aby na ulicach było więcej patroli, aby na Winobranie przyjeżdżali do nas funkcjonariusze z całej Polski. Tu chodzi o bezpieczeństwo zielonogórzan, nie róbmy z tego partyjnej hucpy.

Radnym zależało, by o godz. 13.00 móc zagrzewać do boju piłkarzy zielonogórskiej Lechii, którzy w Pucharze Polski starli się z Legią Warszawa. Jeszcze około godz. 12.00 wydawało się, że sesja zbliża się do końca. Gorąca dyskusja na temat południowej obwodnicy miasta sprawiła jednak, że pomimo rozpatrzenia wszystkich zaplanowanych uchwał, obrady zostały przerwane. Po wznowieniu sesja zakończyła się dopiero po godz. 18.00.

(md)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki