Seniorze, gdzie stawiać ławeczki?

12 Marzec 2021
Potrzebujesz chwili odpoczynku w drodze ze sklepu do domu? Przy ulubionej ścieżce spacerowej nie ma gdzie usiąść? Radny Filip Czeszyk zbiera propozycje lokalizacji, w których brakuje ławek.

W miniony wtorek radni Filip Czeszyk razem z Pawłem Wysockim odwiedzili Klub Seniora „Wrzos”. Wyjaśnili, na czym polega akcja i przynieśli ze sobą ankiety do wypełnienia. - Chcemy ustawić w mieście więcej ławek. W takich miejscach, żeby wam to ułatwiło życie. Dlatego zwracamy się do was o pomoc. Prosimy, żebyście zasugerowali, gdzie ławki są najbardziej potrzebne - tłumaczył F. Czeszyk. Seniorzy z radością ruszyli po długopisy, wspólnie usiedli przy stole i z pomocą radnych zaczęli wypełniać ankiety. Przy okazji pochwalili się, że w tej grupie, wszyscy są już zaszczepieni przeciwko koronawirusowi i dobrze znieśli przyjęcie kolejnych dawek szczepionki.

 - Wpisałam ul. Wiśniową, bo tu jest tylko jedna ławeczka. Mieszkam na Zawadzkiego, w mojej okolicy też za dużo ich nie ma - mówiła pani Irena. Obok niej usiadła pani Grażyna i dodała: - To prawda, na Wiśniowej nie ma ani jednej ławki. Chodzę o kuli i nie mam gdzie usiąść. A tam wchodzi się pod górę i jest ciężko. Postawienie ławek bardzo mi pomoże.

Seniorzy z zaangażowaniem wypełniali kolejne rubryki. - Zgłaszam postulat, że ławek nie ma przy ścieżkach pieszo-rowerowych. W okolicy aresztu stoją dwie, a tak to na całej trasie nie ma ich w ogóle - zaznaczyła pani Zenia, kierowniczka „Wrzosa”.

Głównym punktem, w którym można zostawić wypełnione ankiety jest siedziba ZGranych Zielonogórzan 50+, w ratuszu. Tam zebrano już około 30 lokalizacji. Radni będą jeszcze odwiedzać inne kluby seniora. - Zawsze chętnie spotykam się z seniorami, bo można się od nich zarażać entuzjazmem - przyznał P. Wysocki. To on będzie czuwał nad weryfikacją miejsc na ławki – czy wskazany teren należy do miasta. Radni chcieliby postawić w tym roku około 100 ławek. Pierwsze pojawią się w okolicy maja.

To nie jedyny pomysł radnych dotyczący seniorów. Chcą też zamontować składane siedziska na półpiętrach w blokach bez windy. - To bardzo dobry pomysł! - chórem przytaknęli klubowicze. - Chcę, żeby seniorzy mieli świadomość, że o nich dbamy i zawsze będziemy dbać – zapewnił F. Czeszyk.

(ap)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki