Ruszyła karta ZGrani Zielonogórzanie 50+

17 Czerwiec 2014
Po sukcesie karty ZGranej Rodziny, przeznaczonej dla rodzin z dziećmi, teraz przyszedł czas na nieco starszych zielonogórzan. Od wtorku wydawane są karty 50+.

ZGrana Rodzina bije rekordy popularności. Program ruszył 1 stycznia, a jest w nim już 15 tys. zielonogórzan. – To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – cieszy się wiceprezydent Wioleta Haręźlak. – To blisko 70 proc. uprawnionych. Dzięki karcie mogą oni korzystać z oferty ok. 300 firm, które z nami współpracują.

W Polsce podobnych programów jest coraz więcej, ale są one skierowane głównie do rodzin wielodzietnych. – My chcieliśmy żeby ZGrana Rodzina objęła wszystkie rodziny mające dzieci. Jedno, dwa czy więcej. Chodziło o to, by programem objąć jak najwięcej zielonogórzan – tłumaczy prezydent Janusz Kubicki. – Cały czas słyszymy, że powinniśmy pamiętać również o innych zielonogórzanach. Dlatego od wtorku osoby powyżej 50. Roku życia mogą się starać o kartę ZGrani Zielonogórzanie 50+.

Wystarczy spełnić dwa warunki: trzeba mieć przynajmniej 50 lat i być mieszkańcem Zielonej Góry.

Właściciel karty będzie mógł korzystać z wielu rabatów. Na przykład idąc z kartą na basen w czwartki i piątki zapłacimy tylko2 zł za dwugodzinny wstęp. Inne oferty to: 15 proc. rabat na przejazd taksówką czy badanie osteoporozy. Podobnych ofert jest już kilkadziesiąt. Możemy je sprawdzić na stronie www.zgrani50.pl. Na tej samej stronie można się zarejestrować, kartę otrzymamy pocztą.

- Nie wszystkie osoby w wieku 50+ korzystają z internetu, dlatego będziemy również wydawać informatory z ofertą współpracujących z nami firm – zapowiada prezydent Kubicki.

Wnioski o wydanie kart można składać w punkcie informacyjnym UM przy ul. Podgórnej, w ratuszu (informacja turystyczna), Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Sulechowskiej.

(tc)