Remont Szosy Kisielińskiej

15 Październik 2021
Rozpoczęła się przebudowa Szosy Kisielińskiej, w sąsiedztwie ronda Orląt Lwowskich. Po jej zakończeniu łatwiej dojedziemy do powstającego w pobliżu parku handlowego Stop Shop.

Jak powiedział nam Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie, plac budowy przekazano pod koniec września. Wykonawca, firma Bud-Dróg z Kożuchowa, rozpoczęła prace przygotowawcze pod budowę drogi i kanalizacji deszczowej - na odcinku od ronda Orląt Lwowskich w kierunku centrum Zielonej Góry - od wycinki drzew.

Dojazd do parku handlowego, który powstaje pomiędzy ogródkami działkowymi a marketem Intermarche, będzie możliwy też z ulicy Kętrzyńskiej, która łączy tę część miasta z drogą ekspresową S3. Do istniejącego ronda Orląt Lwowskich zostaną dobudowane dwa prawoskręty, które ułatwią komunikację z parkiem. Istniejący zjazd do galerii zostanie przebudowany.

Przebudowa Szosy Kisielińskiej powinna zakończyć się pod koniec roku. Prace wyceniono na ok. 4,7 mln zł, z czego inwestor do tego zadania dołoży miastu 1,5 mln zł. Otwarcie parku handlowego planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Inwestor, Immofinanz, właściciel europejskiej marki parków handlowych Stop Shop, kompletuje najemców. W minionym tygodniu poinformował, że zielonogórzanie zrobią zakupy także w Tedi. Ta europejska sieć sklepów wynajmie 900 mkw., zaoferuje m.in. artykuły kosmetyczne, drogeryjne, toaletowe, samochodowe, książki i karmę dla zwierząt. Łącznie w parku handlowym zaplanowano 12 sklepów, powierzchnia pod wynajem to 6700 mkw. Wcześniej inwestor potwierdził obecność marki odzieżowej Sinsay, która zajmie 1,1 tys. mkw., Martes Sport (zajmie 800 mkw.) i Kakadu (250 mkw.), sieci sklepów zoologicznych.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki