Remont drogi na osiedlu

28 Styczeń 2022
W przyszłym tygodniu rusza przebudowa ul. Osiedle Śląskie, od krzyżówki z ul. Osiedle Pomorskie aż do pętli autobusowej.

 Miasto przekazało już plac budowy firmie Bud Dróg z Kożuchowa, tej samej, która obecnie przebudowuje Szosę Kisielińską. – Pierwsze prace rozpoczną się na początku lutego od wycinki drzew - informuje Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie. 

Nawierzchnia drogi jest mocno zniszczona, m.in. przez ciężki sprzęt, który dojeżdżał na plac budowy budynków wielorodzinnych w sąsiedztwie pętli. Właśnie dlatego zgodnie z umową do tego zadania dołoży się deweloper, poznańska firma Agrobex.

W ramach inwestycji zostaną też odnowione chodnik i ścieżka rowerowa, na której asfalt zastąpi polbruk. Przejazd na dwóch kółkach ma być bardziej przyjazny między innymi dzięki obniżeniu krawężników do poziomu zera centymetrów i oddzieleniu ścieżki od chodnika, który będzie miał szerokość dwóch metrów. Dzięki temu bez problemu minie się na nim trzech pieszych i nie będzie musiało wchodzić na drogę dla rowerów. Obecnie były z tym problemy. 

W planach jest też nowy zbiornik retencyjny, a wzdłuż ul. Osiedle Śląskie także nowe miejsca parkingowe. Przy domach za pętlą autobusową zostanie położona nowa nawierzchnia. 

W projekcie znalazła się też budowa dwóch nowych zatoczek dla autobusów - po obu stronach drogi - co ma znacznie usprawnić ruch. 

Na tę inwestycję zaplanowano w budżecie Zielonej Góry 3 mln zł. Remont planowo zakończy się pod koniec sierpnia. Krzysztof Jarosz, kierownik Biura Budowy Dróg w magistracie zaznacza jednak, że wszystko może zmienić pandemia. – Firmy drogowe zgłaszają nam problemy z chorującymi pracownikami. Czasem na budowę nie dociera też cement, czyli podstawowy materiał, bo cementownie pracują na pół gwizdka przez… brak pracowników, którzy przebywają na kwarantannie – podkreśla K. Jarosz.

Na czas remontu wykonawca wprowadzi ruch wahadłowy, bo jest to jedyna ulica prowadząca do pętli autobusowej. 

(rk)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki