Radni dzielnicy przeciwni budowie bloków

17 Październik 2015
- Nasze „Nie” dla budowy bloków na terenie dzielnicy nie jest niczym nowym. To tylko potwierdzenie woli mieszkańców wyrażanej podczas spotkań z władzami miasta – przypomniał Sebastian Jagiełowicz, wiceprzewodniczący zarządu dzielnicy Nowe Miasto.

Jednym z najważniejszych punktów piątkowej sesji rady dzielnicy Nowe Miasto było głosowanie nad projektem stanowiska w sprawie ewentualnej budowy wielorodzinnych bloków na terenie byłej gminy. Inicjatorem przyjęcia stanowiska był Sebastian Jagiełowicz, radny i wiceprzewodniczący zarządu dzielnicy. I to przede wszystkim on polemizował z przeciwnikami stanowiska, głównie z radnym Krzysztofem Wołczyńskim. Ten ostatni nawoływał do całkowitej rezygnacji ze stanowiska.

- Namawiam radnych do głębokiego namysłu, czy to stanowisko ma sens, czy powinniśmy blokować rozwój budownictwa. O budowie wielorodzinnego budownictwa na terenie byłej gminy powinien decydować rynek, nie radni czy miejscy urzędnicy. Ponadto o takim zakazie nie ma w kontrakcie ani jednego słowa – przekonywał K. Wołczyński.

Natychmiast o głos poprosił S. Jagiełowicz. Według niego, podczas spotkań mieszkańców z władzami miasta, jeszcze przed połączeniem, regularnie pytano m.in. prezydenta, czy miasto będzie popierało budownictwo wielorodzinne na terenie sołectw zabudowanych domkami jednorodzinnymi.

 - Nasze dzisiejsze „Nie” dla budowy bloków na terenie dzielnicy nie jest niczym nowym. To tylko potwierdzenie woli mieszkańców wyrażanej podczas licznych spotkań z władzami miasta – dowodził S. Jagiełowicz.

Podczas głosowania obecnych na sali było 12 radnych. Ośmiu radnych głosowało „Za”. Trzech się wstrzymało od głosu, jeden radny był przeciw.

(pm)

Stanowisko rady dzielnicy Nowe Miasto:

„My, Radni Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra, sprzeciwiamy się propozycjom i sugestiom zgłaszanym przez niektórych radnych Rady Miasta Zielona Góra, aby na terenie Dzielnicy Nowe Miasto w Zielonej Górze lokalizować budownictwo wielorodzinne.

Przypominamy, że rezygnacja z takich rozwiązań, deklarowana przez przedstawicieli Miasta Zielona Góra w trakcie spotkań z mieszkańcami ówczesnych wsi, była jednym z warunków zgodnego połączenia się obu samorządów.

W związku z tym tego typu zabudowa na obszarze Dzielnicy Nowe Miasto może się odbywać tylko w oparciu o już istniejące akty prawne obowiązujące w tym zakresie”.