Radioterapia odmieniona całkowicie

7 Październik 2013
Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze zakończył przebudowę III piętra budynku „U” i tym samym wzbogacił się o nowy pododdział radioterapii. Inwestycja pochłonęła ponad 2,8 mln zł.
Bez zbędnych słów przecięto wstęgę otwierającą nowy rozdział w historii szpitala. Aktu tego dokonali: posłanka Bożenna Bukiewicz, prezydent Janusz Kubicki, dyrektor szpitala Waldemar Taborski oraz ordynator Róża Poźniak, która jednocześnie otrzymała klucze do pododdziału. Po czym rozpoczęło się zwiedzanie.
 
Pododdział Radioterapii jest integralną częścią Zakładu Radioterapii, co w dużym stopniu ułatwi pacjentom przemieszczanie się po terapie i zniweluje konieczność korzystania z karetek do przewozu. Na około 630 m. kw. znajduje się: 11 sal (4, 3, 1 – osobowych) dla 34. chorych; węzeł sanitarny, pokój dziennego pobytu z mikrofalówką i lodówką; gabinet zabiegowy oraz dyżurki lekarskie i pielęgniarskie. Aranżacja sal i ich umeblowanie zostało zrealizowane zgodnie z najnowszymi trendami i zasadami terapii kolorami. Pomieszczenia są wyposażone w sprzęt informatyczny, narzędzia medyczne oraz aparaturę (kardiomonitor, inhalatory, ssaki elektryczne, materace przeciwodleżynowe, defibrylator, negatoskop cyfrowy). W gabinecie zabiegowym wykonywane będą: pobierania materiału do badań diagnostycznych, iniekcje dożylne, podskórne, domięśniowe, opatrunki, cewnikowanie, rozdział leków, przygotowanie wlewów dożylnych.
 
- Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2,8 mln zł (w tym dofinansowanie z budżetu województwa – 1,1 mln zł). Mamy nadzieję, że nowo otwarty pododdział spełni oczekiwania pacjentów i stanie się kolejną wizytówką naszego szpitala – mówił z zadowoleniem wicemarszałek Romuald Kreń, uczestniczący w ceremonii otwarcia.
 
Pododdział współpracuje ściśle z Oddziałem Onkologii Klinicznej i Chirurgii Onkologicznej jak również z psychologiem klinicznym, logopedą i pracownikiem socjalnym. Trafią tu pacjenci z chorobami nowotworowymi m. in.: sutka, jelit, krtani, prostaty, którzy zostali zakwalifikowani do leczenia teleterapią lub brachyterapią; skierowani na leczenie skojarzone radio-chemioterapia w nowotworach regionu głowy i szyi, przewodu pokarmowego, klatki piersiowej.
Ewa Duma
 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki