W taaakiej świetlicy to tylko się bawić!

19 Wrzesień 2014
- Nie pozwolimy, by w wyremontowanej świetlicy nic się nie działo – zapewnia Anna Wierzbicka, prezeska Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Raculanka.

Wreszcie jest! 6 września oddano do użytku wyremontowaną świetlicę wiejską w Raculi. Obiekt zamknięto, w 2006 r., z powodu złego stanu dachu. Brak pieniędzy wymusił wieloletnią przerwę w pracach remontowych. Dopiero w tym roku, w kwietniu, ekipy budowlane wkroczyły do akcji: przeniesiono toalety, szatnie i przebudowano kuchnię. Świetlicę doposażono w sprzęt nagłośnieniowy, pełne wyposażenie kuchni i sanitariatów, nawet zamontowano klimatyzację.

- Teraz pomieścimy wszystkich zaproszonych gości. Pierwsze spotkanie z rodzicami już na początku października, potem zabawa andrzejkowa, dzień pluszowego misia, dzień babci i dziadka – jednym tchem wymienia Anita Rybachynek, nauczycielka z gminnego przedszkola w Raculi.
Zadowolenia nie kryją także inni raculanie.
- Teraz zorganizujemy wigilię i sylwestra dla mieszkańców Raculi, bo zyskaliśmy piękną i funkcjonalną kuchnię – podkreśla Anna Wierzbicka, prezeska Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Raculanka.

Radości nie kryje radna Antonina Ambrożewicz-Sawczuk, mieszkanka Raculi.
- Tu aktywnie działało Koło Gospodyń Wiejskich, które organizowało zabawy nawet dla 120 osób. Kiedy zamknięto świetlicę, niemalże molestowaliśmy wójta, by rozpoczął remont. Na szczęście, nasze wspólne marzenie się ziściło – dodaje radna.

Dumny z wyremontowanej świetlicy jest także Tomasz Sroczyński, sołtys wsi.
- Zamontujemy internet oraz duży ekran i będziemy mogli oglądać np. piłkarskie mecze. Szykujemy wielki hit, jeszcze w październiku, zorganizujemy pierwszą noc kabaretową w naszej świetlicy. To miejsce ma służyć mieszkańcom – zapewnia T. Sroczyński.

Modernizacja świetlicy wraz z remontem stropu i dachu kosztowała 1 mln 650 tys. zł. Prawie 300 tys. pochodziło z PROW-u.


W TYM ROKU W ŚWIETLICY
(wybrane z kalendarza imprez)

* 11 października - wspólne oglądanie meczu Polska-Niemcy w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2016
* 15 października, od 13.30 do 16.00 - projekt „Spełniamy marzenia”, czyli warsztaty plastyczne Liwii Liteckiej
* 22 października: spotkanie zespołu śpiewaczego (zapraszamy wszystkich chętnych).
* 15 listopada - bal piłkarza
* 25 listopada - pokochaj pluszowego misia.
* 28 listopada - bal andrzejkowy
* 29 listopada - zabawa andrzejkowa, od 19.00 zagra DJ Sigma (zapisy i informacje pod nr tel. 790 896 663)
* 14 grudnia - Wigilia Raculan, o 16.00, wigilijne potrawy, jasełka, wspólne śpiewanie kolęd.


(kg)