„Psitulisko” i piękny mural

3 Kwiecień 2024
Oto zwycięzcy konkursu na nazwę schroniska i mural zdobiący ścianę nowego budynku dla psiaków. W drugim etapie wybudowana zostanie nowa kociarnia, też będzie miała swoją nazwę i ekstragrafikę.

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy włączyli się do naszej zabawy. Zawsze uważnie wsłuchujemy się w ich głosy. To właśnie dlatego tak często uruchamiamy internetowe konsultacje społeczne - wyjaśnia prezydent Janusz Kubicki. Zielonogórzanie głosowali na jedną z czterech propozycji muralu oraz jedną z sześciu nazw wybranych spośród kilkuset propozycji zgłoszonych przez mieszkańców.

- Z przyjemnością mogę poinformować, że wygrało „Psitulisko”, które zebrało aż 34 procent głosów. Równie dużo, bo aż 25 procent, otrzymał „Zwierzęcy Zakątek” - wyjaśnia radny Paweł Wysocki, który nadzoruje inwestycję. Kiedy będziemy mogli podziwiać zwycięską grafikę psiaka? - Już teraz! W tej kwestii zadziałaliśmy błyskawicznie i mural znajduje się na fasadzie schroniska. Zachęcam mieszkańców do wybrania się na spacer, odwiedzenia naszych zwierzaków i zobaczenia go na własne oczy - dodaje P. Wysocki.

Prace związane z modernizacją schroniska mają zakończyć się jeszcze tej wiosny. Dzięki przedsięwzięciu zwierzaki z zielonogórskiego przytuliska będą mieszkać w nowych, lepszych warunkach, m.in. w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Za budynkiem powstanie także nowoczesny wybieg dla psów z elementami zabawowymi.

(md)