Zmiany w przedszkolu w Przylepie

23 luty 2016
Ten punkt wtorkowej sesji nie wywołał żadnych napięć. Radni jednomyślnie poparli projekt przekształcenia przedszkola w Przylepie.

Zmiany doprowadzą do wyłonienia ze struktury organizacyjnej tego przedszkola kilku oddziałów, które docelowo uzyskają status samodzielnych miejskich przedszkoli.  Przedszkole w Przylepie swoim zasięgiem obejmuje cała dzielnicę Nowe Miasto. To rozwiązanie z czasów gdy funkcjonował gmina. Dyrekcja przedszkola mieściła się w Przylepie a w pozostałych miejscowościach znajdowały się filie.

Przedszkolny oddział w Nowym Kisielinie stanie się Miejskim Przedszkolem nr 41, oddział w Ochli – przedszkolem nr 42, oddział w Raculi – przedszkolem nr 43, oddział w Zatoniu – oddziałem przedszkola nr 43, oddział w Zawadzie – przedszkolem nr 44.  Zmiany wejdą w życie od 1 września 2016 r. Autorami projektu przekształcenia przedszkola w Przylepie są: Tomasz Sroczyński, Wiesław Kuchta i Mariusz Rosik. Ich inicjatywa zmierza do uporządkowanie i ujednolicenia struktury przedszkoli w „starej” Zielonej Górze i dzielnicy Nowe Miasto.

(pm)