Szykuj się na festyn w Przylepie!

4 Maj 2018
Organizatorzy dokładają kolejne atrakcje do bogatego programu festynu lotniczego z okazji Dnia Dziecka. Wiadomo już, że na scenie zobaczymy Kasię Kowalską, De Mono i Dawida Kwiatkowskiego! Prawdziwy dreszcz emocji czeka tych, którzy zgłoszą się do... zawodów spadochronowych. Kto odważy się skoczyć z 3 tys. metrów?

To będzie wielkie wydarzenie. Przynajmniej tak wynika z zapowiedzi organizatorów festynu lotniczego, z okazji Dnia Dziecka, w Przylepie. Zielonogórzanie już teraz powinni zarezerwować czas, aby całymi rodzinami pojawić się, 2 i 3 czerwca, na lotnisku, gdzie od godzin południowych do nocnych będą świadkami niezwykłego show w chmurach i na ziemi.

Tradycyjnie, gwoździem programu będą samolotowe popisy akrobatyczne. Oprócz nich – specjalny program nocny.

- Pokazy lotnicze z pirotechniką to specjalny blok programu, który potrwa aż 45 minut, zapraszam do obserwacji tego fascynującego wydarzenia – zachęca Sebastian Golus z firmy Aeropact, producenta pokazów lotniczych.

Na lotnisko warto przybyć już od godz. 12.00. Czekać na nas będą liczne atrakcje przygotowane obok głównego programu festynu lotniczego. Zadba o nie ZGrana rodzina z partnerami programu oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury, którzy zaproszą do swoich stoisk zgrupowanych w rodzinne miasteczko, a także na warsztaty, czytanie bajek, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Na płycie lotniska pojawią się dmuchańce, karuzela, będzie można poskakać na bungee. Lasy Państwowe przygotują dla najmłodszych leśne miasteczko edukacyjne.

- Gwiazdą muzyczną pierwszego dnia festynu, ok. 20.00, będzie Kasia Kowalska. Artystka ma w swoim dorobku wiele nagród muzycznych: Fryderyki, Superjedynki czy MTV European Music Awards oraz ponad milion sprzedanych płyt. Jubileusz 25-lecia działalności artystycznej K. Kowalskiej przypada właśnie w 2018 r. – rekomenduje prezydent Janusz Kubicki, gorąco namawiając do udziału w festynie.

W Przylepie wystąpią także inne popularne gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

- Przed Kasią Kowalską, ok. 17.00, wystąpi legenda polskiej sceny rockowej i popowej – zespół De Mono. Ten jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych osiągnął rozpoznawalność równą przed laty Czerwonych Gitar – zachwala Krzysztof Frejman, szef Agencji Reklamowej Abi Plus, jeden z organizatorów czerwcowego wydarzenia.

Dla nastoletniej publiczności przygotowano coś wyjątkowego. 3 czerwca, czyli w drugim dniu festynu, w niedzielę o 12.30, wystąpi Dawid Kwiatkowski: autor tekstów, kompozytor, największe muzyczne odkrycie roku 2013.

- To chyba jeden z najbardziej dziś oczekiwanych artystów koncertowych w Polsce. To wręcz głos młodego pokolenia. Idol nastolatek – przekonuje K. Frejman, przypominając że na niedawny zielonogórski koncert Dawida Kwiatkowskiego zabrakło biletów.

O jakich dodatkowych atrakcjach czerwcowego festynu lotniczego możemy powiedzieć, że są już zapięte na ostatni guzik?

- Zapraszam do udziału w maratonie 100 rowerów stacjonarnych. Zabawę zaczynamy pierwszego dnia pikniku. Potrwa od 12.00 do 18.00. Będziemy mieli aż ośmioro prowadzących, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę. Chętni mogą zgłaszać swój udział poprzez stronę eventyrowerowe.pl – zaprasza Joanna Ambroziak.

Kolejną atrakcją będą zawody spadochronowe w lądowaniu precyzyjnym.

- W maju ogłosimy nabór 10 chętnych, których przygotujemy do udziału w czerwcowych zawodach spadochronowych. Nie będzie żadnych ograniczeń wiekowych, trzeba tylko mieć dobry stan zdrowia. Skok z pułapu ok. 3 tys. metrów odbędzie się z udziałem wyspecjalizowanego opiekuna, w tzw. tandemie – zapewnia Artur Haładyn, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

W Przylepie, oprócz fascynujących pokazów lotniczych i atrakcyjnych występów artystycznych, będziemy mogli sprawdzić smak kuchni z różnych stron świata. Przyjedzie tu ponad 20 food trucków, czyli samochodów specjalnie dostosowanych do celów gastronomicznych. Jak zapewniają organizatorzy – wszystkie dania będą przygotowywane na miejscu, zielonogórzanie będą mogli obserwować cały proces przygotowywania wszystkich potraw.

O następnych atrakcjach festynu napiszemy w kolejnych wydaniach „Łącznika”. Wstęp bezpłatny.

(pm, dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki