Szykuj się na festyn w Przylepie!

4 Maj 2018
Organizatorzy dokładają kolejne atrakcje do bogatego programu festynu lotniczego z okazji Dnia Dziecka. Wiadomo już, że na scenie zobaczymy Kasię Kowalską, De Mono i Dawida Kwiatkowskiego! Prawdziwy dreszcz emocji czeka tych, którzy zgłoszą się do... zawodów spadochronowych. Kto odważy się skoczyć z 3 tys. metrów?

To będzie wielkie wydarzenie. Przynajmniej tak wynika z zapowiedzi organizatorów festynu lotniczego, z okazji Dnia Dziecka, w Przylepie. Zielonogórzanie już teraz powinni zarezerwować czas, aby całymi rodzinami pojawić się, 2 i 3 czerwca, na lotnisku, gdzie od godzin południowych do nocnych będą świadkami niezwykłego show w chmurach i na ziemi.

Tradycyjnie, gwoździem programu będą samolotowe popisy akrobatyczne. Oprócz nich – specjalny program nocny.

- Pokazy lotnicze z pirotechniką to specjalny blok programu, który potrwa aż 45 minut, zapraszam do obserwacji tego fascynującego wydarzenia – zachęca Sebastian Golus z firmy Aeropact, producenta pokazów lotniczych.

Na lotnisko warto przybyć już od godz. 12.00. Czekać na nas będą liczne atrakcje przygotowane obok głównego programu festynu lotniczego. Zadba o nie ZGrana rodzina z partnerami programu oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury, którzy zaproszą do swoich stoisk zgrupowanych w rodzinne miasteczko, a także na warsztaty, czytanie bajek, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Na płycie lotniska pojawią się dmuchańce, karuzela, będzie można poskakać na bungee. Lasy Państwowe przygotują dla najmłodszych leśne miasteczko edukacyjne.

- Gwiazdą muzyczną pierwszego dnia festynu, ok. 20.00, będzie Kasia Kowalska. Artystka ma w swoim dorobku wiele nagród muzycznych: Fryderyki, Superjedynki czy MTV European Music Awards oraz ponad milion sprzedanych płyt. Jubileusz 25-lecia działalności artystycznej K. Kowalskiej przypada właśnie w 2018 r. – rekomenduje prezydent Janusz Kubicki, gorąco namawiając do udziału w festynie.

W Przylepie wystąpią także inne popularne gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

- Przed Kasią Kowalską, ok. 17.00, wystąpi legenda polskiej sceny rockowej i popowej – zespół De Mono. Ten jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych osiągnął rozpoznawalność równą przed laty Czerwonych Gitar – zachwala Krzysztof Frejman, szef Agencji Reklamowej Abi Plus, jeden z organizatorów czerwcowego wydarzenia.

Dla nastoletniej publiczności przygotowano coś wyjątkowego. 3 czerwca, czyli w drugim dniu festynu, w niedzielę o 12.30, wystąpi Dawid Kwiatkowski: autor tekstów, kompozytor, największe muzyczne odkrycie roku 2013.

- To chyba jeden z najbardziej dziś oczekiwanych artystów koncertowych w Polsce. To wręcz głos młodego pokolenia. Idol nastolatek – przekonuje K. Frejman, przypominając że na niedawny zielonogórski koncert Dawida Kwiatkowskiego zabrakło biletów.

O jakich dodatkowych atrakcjach czerwcowego festynu lotniczego możemy powiedzieć, że są już zapięte na ostatni guzik?

- Zapraszam do udziału w maratonie 100 rowerów stacjonarnych. Zabawę zaczynamy pierwszego dnia pikniku. Potrwa od 12.00 do 18.00. Będziemy mieli aż ośmioro prowadzących, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę. Chętni mogą zgłaszać swój udział poprzez stronę eventyrowerowe.pl – zaprasza Joanna Ambroziak.

Kolejną atrakcją będą zawody spadochronowe w lądowaniu precyzyjnym.

- W maju ogłosimy nabór 10 chętnych, których przygotujemy do udziału w czerwcowych zawodach spadochronowych. Nie będzie żadnych ograniczeń wiekowych, trzeba tylko mieć dobry stan zdrowia. Skok z pułapu ok. 3 tys. metrów odbędzie się z udziałem wyspecjalizowanego opiekuna, w tzw. tandemie – zapewnia Artur Haładyn, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

W Przylepie, oprócz fascynujących pokazów lotniczych i atrakcyjnych występów artystycznych, będziemy mogli sprawdzić smak kuchni z różnych stron świata. Przyjedzie tu ponad 20 food trucków, czyli samochodów specjalnie dostosowanych do celów gastronomicznych. Jak zapewniają organizatorzy – wszystkie dania będą przygotowywane na miejscu, zielonogórzanie będą mogli obserwować cały proces przygotowywania wszystkich potraw.

O następnych atrakcjach festynu napiszemy w kolejnych wydaniach „Łącznika”. Wstęp bezpłatny.

(pm, dsp)