Przylep zagra w CLJ U-15

27 Listopad 2020
TS Przylep Zielona Góra poszedł w ślady Lechii Zielona Góra i wiosną zagra w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15.

Piłkarze TS-u wygrali rywalizację barażową z Polonią Nysa w dwumeczu 5:0. - Moim zdaniem jest to niespodzianka, że udało się dotrzeć do baraży - mówił jeszcze przed rewanżem Remigiusz Chyła, trener młodych piłkarzy. Po pierwszym spotkaniu, wygranym w Przylepie 2:0, kropka nad i została postawiona w minioną sobotę. Podopieczni Remigiusza Chyły zwyciężyli w Nysie 3:0, po bramkach Oliwiera Iwanowicza, Błażeja Chyszpolskiego oraz Macieja Pawelca (strzelił dwie bramki w pierwszym meczu w Przylepie – dop. mk).

Tym samym wiosną TS będzie mierzył się z dużymi piłkarskimi markami, takimi jak Zagłębie Lubin, czy Śląsk Wrocław. – Niektórzy pytali, co to jest Przylep, gdzie to jest? Fajnie, że udało się wykonać taką pracę. Możemy się też pochwalić, że to są chłopcy często powoływani do kadry województwa, wcześniej w roczniku 2006, teraz w roczniku 2007 – cieszy się trener, który zaznacza, że przed sezonem awansu do Centralnej Ligi Juniorów nie zakładano. – Nie mieliśmy takiego celu, choć w kuluarach się o tym mówiło, bo dwa lata temu wygraliśmy wojewódzką ligę w kategorii młodzika – dodaje R. Chyła.

Tym samym ekipa z Przylepu podążyła śladami starszych kolegów z Lechii Zielona Góra. Pisaliśmy o tym w poprzednim numerze „Łącznika”, podopieczni Michała Grzelczyka zagrają wiosną w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17.

(mk)