I na rolki i do kosza

24 Czerwiec 2022
Już jest! Nowe boisko wielofunkcyjne od środy oficjalnie otwarte! Koniec prac planowano na sierpień, ale wykonawca zdążył przed wakacjami. Nawierzchnia przetestowana, odbył się już pokazowy mecz drużyny hokejowej KruKi Zielona Góra.

Obiekt jest jedną ze zwycięskich inwestycji budżetu obywatelskiego. - Boisko powstało dzięki ogromnej determinacji wielu środowisk sportowych. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim rolkarzom i wrotkarzom. I Pawłowi Wierzbickiemu, który od początku koordynował ten projekt. Spełniliście swoje marzenie - mówiła podczas otwarcia boiska Klaudia Baranowska, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto w magistracie.

Przy budowie boiska wykorzystano najnowocześniejszą nawierzchnię tego typu w województwie. Jest nie tylko idealnie płaska, ale wykonana z materiału, który minimalizuje powstanie kontuzji. - Ma idealnie gładką nawierzchnię do nauki jazdy na rolkach i wrotkach - tłumaczyła K. Baranowska.

Boisko w Przylepie to obiekt multisportowy. Oprócz nauki jazdy mogą się tam odbywać treningi fitness oraz zajęcia dla osób niepełnosprawnych, jest przystosowane także do gier zespołowych.

Inne cechy nawierzchni zastosowanej w Przylepie to: odporność na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę i zmianę wilgotności oraz wytrzymałość, łatwość mycia, możliwość zamrażania na potrzeby lodowiska.

(łc)