3 czerwca spotkamy się w Przylepie

25 Maj 2017
Z okazji Dnia Dziecka szykuje się odlotowa impreza. Za tydzień na lotnisku w Przylepie Wielki Festyn Lotniczy z mrożącymi krew w żyłach pokazami akrobatycznymi na zielonogórskim niebie.

- To będzie kulminacja dziecięcego święta w Zielonej Górze - zapowiada Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry. Miasto wraz z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej zaprasza zielonogórzan na festyn do Przylepu, który odbędzie się w sobotę, 3 czerwca. Impreza adresowana jest do dzieci i ich rodzin. Aeroklub, z racji swego 60-lecia, tego dnia będzie miał dodatkowy powód do świętowania. Ważny jubileusz postanowił obchodzić z rozmachem.

- Za tydzień na lotnisku będziemy się bawić w tradycyjnych miejscach, doskonale znanych zielonogórzanom. Zaczniemy o godzinie 12.00 na dużej scenie, występem Orkiestry Wojskowej z Żagania. A potem rozpoczną się relacjonowane na żywo podniebne pokazy jakich jeszcze nie było! W czterech blokach wystąpią aż cztery zespoły akrobatyczne: z Czech, Poznania, Katowic i zielonogórska Grupa Akrobacyjna Żelazny w charakterze wisienki na torcie. Zobaczymy też starsze samoloty, które powstały w latach 50. A na finał niespodzianka: o zachodzie słońca planujemy pokaz lotniczy połączony z pokazem pirotechnicznym – zapowiada Artur Haładyn, dyrektor aeroklubu.

Grupa Żelazny w trakcie pokazu zapowiada prezentację nowego układu.

- To będą takie nasze podniebne wygłupy, które mam nadzieję spodobają się publiczności. Ale my lepiej latamy niż opowiadamy, więc trzeba to po prostu zobaczyć – mówi Wojciech Krupa z Żelaznego.

Szereg atrakcji festynowych przygotowuje też ZGrana Rodzina z 20 partnerami programu. Wśród nich: stoiska, pokazy m.in. sprzętu wojskowego i wozów strażackich oraz warsztaty plastyczne, kulinarne i modelarskie. Na płycie lotniska powstanie rodzinne miasteczko pełne niespodzianek, czyli gratka dla dzieciaków o niewyczerpanym zasobie energii i sił. Będą je mogły zużytkować w licznych konkursach sprawnościowych, zajęciach tanecznych, zabawie na trampolinie, wykonają też szalone eksperymenty, pomalują sobie twarze i podszkolą język angielski podczas językowych zabaw.

- Najmłodszym poczytamy głośno bajki, natomiast ich rodzicom zaproponujemy kurs pierwszej pomocy przedmedycznej zakończony certyfikatem – zapowiada Małgorzata Szachowicz, ambasadorka programu ZGrana Rodzina.

Podczas festynu w Przylepie w ramach promowania zdrowego trybu życia zorganizowany zostanie m.in. maraton na rowerach stacjonarnych.

- Przez pięć godzin sto osób będzie pedałowało non stop – zdradzają organizatorzy festynu.

To nie koniec atrakcji. Przecież będzie jeszcze scena, na której wystąpią m.in. finaliści różnych festiwali, a o godz. 19.00 zespół Ich Troje z Michałem Wiśniewskim przypomni swoje największe przeboje.

- Takiego festynu nie było tu od 2007 r. Spodziewamy się kilku tysięcy ludzi – mówi Krzysztof Frejman z agencji reklamowej Abi Plus odpowiedzialnej za organizację masowej imprezy w Przylepie. Pogodę – jak twierdzi – już załatwili. Teraz wraz z przedstawicielami miasta oraz aeroklubu zachęca zielonogórzan do rowerowej przejażdżki.

- Na lotnisku zostanie zorganizowany parking strzeżony dla rowerów, w cenie 2 zł za parkowanie przez cały czas trwania festynu – informują organizatorzy. Częściej będzie też kursował autobus linii nr 20. 3 czerwca samochodem na lotnisko w Przylepie nie dojedziemy. „Cztery kółka” będzie można zostawić na specjalnie stworzonym na Trasie Północnej parkingu, na odcinku pomiędzy supermarketem Auchan a rondem w Przylepie. A dalej już tylko pieszo.

(el)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki